15 Temmuzda Devlet Bahçeliyi almaya giden adam

15 Temmuz planlayıcılarının, dar-be için düğmeye basmadan önce, kilit isimlerle ilgili bir takım görevlendirmeler yaptığını biliyoruz. Kim kimi teslim alacak, Ya da kim kimi ikna edecek, önceden belliydi.- Bu ‘görevlilerin’ bir kısmını biliyoruz, bir kısmı ise hala meçhul. Mesela, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı teslim almak için Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’in görevlendirildiğini biliyoruz. Başarısız olup yakalanınca,

ailem beni reddetsin, soy isimlerini değiştirsinler” diyen dar-beci general.

Dar-be işi olsaydı, MİT Müsteşarlığı’na getirilecekti.

BAHÇELİ’YE GİDEN ADAM

Akşam 22.00 civarında F-16’lar Ankara semalarında uçmaya başlayınca, Bahçeli’nin yakın kurmaylarından bazıları, MHP Genel Merkezi’nin yolunu tuttu.

Herkes Genel Başkan’ın makam odasının bulunduğu katın özel kaleminde toplandı. Bahçeli vakitlice dar-beye karşı çıkıp, safını belli etmiştir. O sırada orada bulunan herkes, bu bilgiye sahiptir. Ancak, dar-benin başarılı olmayacağının anlaşılacağı saatlere henüz gelinmemiştir. Ancak o sırada, makam odasının özel kaleminde daha önce kimsenin görmediği bir adam peydah olmuştur. Bu adamı ne kimse tanımaktadır, ne de partide herhangi bir görevinin olup olmadığı bilinmektedir.

Ancak, ilk başta orada bulunanların aklına, memleketin içinde bulunduğu nazik durum nedeniyle bu adamın kim olduğunu sorup soruşturmak da gelmemişti. “MERAK ETMEYİN GELDİKLERİNDE ‘BAHÇELİ BENDE’ DİYECEĞİM” Özel kalemde 40 yıldır oraya girip çıkan birisiymiş gibi davranışlar sergileyen bu esrarengiz adamla, partinin önde gelen isimlerinden biri az önce asansörde karşılaşmıştı.

Adam, Bahçeli’nin yakın kurmayına ismiyle hitap ettikten sonra, dışarıdan gelen F-16 gürültülerini kast ederek “Merak etmeyin bu üstümüzden uçanlar Türkmen çocukları” der. Herhangi bir MHP’linin kulağına hoş gelecek bir cümle bu, değil mi? Tabi, o saat itibariyle Bahçeli’nin dar-beye karşı net bir tutum aldığı partililer tarafından da bilindiği için, bu sözlere itibar eden olmaz. Ancak ‘münasebetsizlik’ özel kalemde de devam etmektedir.

Herkesin aklında dar-be gerçekten savuşturulabilecek mi kaygısı/sorusu var iken, O adamın dünyası başka bir şey ile meşguldür. “Merak etmeyin!” diye ortaya atılır önce. Orada bulunanları yatıştırmak isteyen bir kurtarıcı edasıyla. “Buraya geldikleri zaman onlara ‘Devlet Bey bende’ diyeceğim” diye devam eder. O gün orada bulunan ve bana bunları anlatan bir partilinin ifadesiyle, “O akşam dar-beci bir tim, Bahçeli’yi teslim almak üzere MHP Genel Merkezi’ne gelecek, güya bu adam da ‘Bahçeli bende’ diyerek onları geri gönderecekti.”

Hikayenin nasıl bittiğini biliyor musunuz? Aynı kişi aynı lafları ikinci defa edince, birkaç partili öfkeyle yerlerinden kalkıp bu esrarengiz adamı, özel kalemden kovalıyorlar. Ama şimdi “Acaba doğru mu oldu? Yapılan doğru muydu?” diye bir soru var orta yerde. Acaba, “Da-rbeciler gelirse Bahçeli bende deyip onları geri göndereceğim” diyen adam, gerçekten münasebetsizin teki miydi? Yoksa, dar-be olduktan sonra MHP Genel Başkanı’nı teslim almak için görevlendirilmiş birisi miydi diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir