150 vatandaş taraf değiştirdiler

150 vatandaş artık yeter ih-anetlere dayanamıyoruz dediler istifa edip geçtiler. Gündeme bom-ba gibi düşen haber. AK Pa-rti’nin Yük-sek Se-çim Kuru-luna yaptığı itirazlar sonrasında Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde se-çimlerin 2 Hazir-an’da yapılacağı kararının alınmasının ardından aralarında İYİ Pa-rti kurucusu eski İlçe Başkanı’nın da bulunduğu 150 kişi İYİ P-arti üyeliğinden istifa edip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için AK Pa-rti’ye geçtiklerini bildirdiler. Bununla beraber,

İYİ Pa-rti Kurucusu eski İlçe Başkanı Lütfi Pekince, par-tideki ih-anetleri, oluşumları göz önüne alaraktan İYİ Pa-rti’den ayrılmak ihtiyacı duyduklarını belirterek, “Ülkemizin şu an ki durumunu göz önüne alaraktan ilçemizde, ilimizde şe-hitlerimizin olmasından dolayı 10-15 gün önce bir şehidimiz, dün bir şehidimiz bunları göz önüne alaraktan sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için AK Pa-rti’ye geçmiş olduk” dedi.

BU HUSUSTA ŞEH-İTLERİMİZİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK AK PA-RTİ’YE GEÇTİK: Kurucu ilçe başkanı olaraktan Keskin ilçesinde 1,5 seneye yakın ilçe başkanlığı yaptığını kaydeden Pekince, “Par-tiyi belirli bir seviyeye getirdim. Pa-rti’deki ih-anetleri, oluşumları göz önüne alaraktan İYİ Pa-rti’den ayrılmak ihtiyacı duydum. Ülkemizin şu an ki durumunu göz önüne alaraktan ilçemizde, ilimizde şe-hi-tlerimizin olmasından dolayı 10-15 gün önce bir şehidimiz, dün bir şehidimiz bunları göz önüne alaraktan sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için AK Pa-rti’ye geçmiş olduk. Burada hizmetimizi devam ettireceğiz” diye belirtti.

İLÇEMİZE CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖRÜŞLERİNİ AKTARACAĞIZ: 2 Hazir-an se-çimlerinde Keskin Belediye Başkan Adayı Dede Yıldırım etrafında kenetleneceklerini belirten Pekince, “ilçemizde Belediye Başkanı Allah’ın izniyle büyük bir oy farkıyla kazanmayı hedefliyoruz. AK Pa-rti’de gücümüzün yettiği kadar, elimizden geldiği kadar, hizmet yapmak için sayın Dede Yıldırım’ın burada kazanması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın da görüşlerini ilçemizde yaymak için memleketimizin ekonomik durumunu, ter-ör durumunu göz önüne alaraktan AK Pa-rti’de siyaset yapmak için AK Pa-rti’ye geçmiş bulunuyoruz” şeklinde konuşmasını bitirdi.

İYİ Pa-rti kurucu İlçe Başkanı ve ekibiyle birlikte arkadaşlarıyla birlikte AK Pa-rti’ye geldiklerini ifade eden AK Pa-rti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, “Kurucu başkan sağ olsun ekibiyle birlikte arkadaşlarıyla birlikte AK Pa-rti’ye geldiler sağ olsunlar. Tabi biraz önce başkanımızın da ifade ettiği gibi sadece buradaki arkadaşlarımız değil, daha buraya gelemeyen birçok kıymetli arkadaşımız da bizimle birlikte siyaset yapacaklarını ifade ettiler. Buda tabi bizi çok gururlandırdı, çok mutlu etti. Tabi Kırıkkale vatanına, milletine, bayrağına bağlı milleti için bir an olsun gözünü kırpmadan canını verecek vatan evlatlarından oluşan bir şehirdir.

Bu hassasiyetle birlikte AK P-arti şemsiyesi altına gelip siyaseti birlikte yapma noktasında yanımıza gelmiş olması bize büyük bir güç kattı, büyük bir moral verdi. Biz de sizlerin huzurunda başkanımıza, ekibine, arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum ve çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. YAKLAŞIK KATILIM 150 KİŞİ: Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut ise, “İYİ Par-ti’den bugün ilçe Başkanı abimiz Lütfi beyle birlikte 150 kişiye yakın katılım oldu. Biz bunların kayıtlarını da aldık. Az önce gördüğünüz gibi başkanımız rozetlerini de taktılar. AK P-artiyle siyaset yapmaya birlikte omuz omuza siyaset yapmaya devam edeceğiz inşallah.” dedi. AK Par-ti İlçe Başkanlığına müracaat eden İYİ Pa-rtililer, 2 Hazir-an se-çimlerinde AK Pa-rti’nin Keskin Belediye Başkanı adayı Dede Yıldırım’ı desteklemek için AK P-arti’ye geçiş yaptı.

Geçiş yapan İYİ Par-tililere İlçe Başkanlığında düzenlenen programla Başkan Dağdelen tarafından AK Pa-rti rozeti takıldı. Buradaki programın ardından Türkiye-İr-an sınırındaki Iğdır’a bağlı Dilucu bölgesinde düzenlenen ter-ör sal-dırısında şe-hit olan Kırıkkaleli Piyade Sözleşmeli Er Hakan Özdemir ve diğer şe-hitler için dualar edildi.AK Pa-rti Keskin İlçe adayı Dede Yıldırım, oyların yeniden sayılması için İlçe Se-çim Kuruluna itirazda bulunmuştu. İlçe Se-çim Kurulu, Yıldırım’ın itirazını reddederek, tutanaklara yansıyan hatayı düzeltmiş ve Yıldırım’ın oyu bin 800 olmuş, fark 6’ya düşmüştü.

Se-çimlerde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle İl Se-çim Kuruluna yapılan itirazın da kabul edilmemesi üzerine AK Par-ti Kırıkkale İl Başkanlığı, YS-K’ye başvurmuştu. İtirazı görüşen YS-K, ilçede kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirleyerek, bunun sonucu etkilemesi nedeniyle se-çimlerin iptal etmişti ve 2 Hazir-an’da se-çimlerin yeniden yapılmasına karar kılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir