2 bakan 2 vekil geçecek

Canlı yayın programında tar-tışma programında büyük iddialar ortaya atıldı. Ayrılıklar iddiası var Ak Parti’de. Hatta isimler bile verildi programda. İddialara göre bir çok isim istifasını sunacak. İçerisinde önemli isimlerde mevcut. Kemal Öztürk çıktığı canlı yayın programında Ali Babacan’ın yeni partisine ilişkin sıcak ilgileri bildirdi. Ali Babacan’ın partisinin adı belli değil fakat AK Parti’den bir çok

isim partiye geçmek için istifa ediyor dedi.

Habertürk Manşet programına katılan gazeteci-yazar Kemal Öztürk açıkladı.

2’Sİ BAKAN 2’Sİ VEKİL

Ali Babacan’ın partisini Kasım sonu ya da Aralık başında ilan edeceğini duyurdu. Ali Babacan’ın partisinin ismi ise hala kesinleşmiş değil. Kesin olan bilgi şu anda kamuoyunda telaffuz edilen isimlerin hiç biri olmayacağı tarafında.

ÖYLE İDDİALAR VAR Kİ İSTİFALAR GELECEK DENİLMEKTE

Gazeteci araştırmacı Kemal Öztürk, Babacan ile beraber hareket eden çok sayıda Ak Partili’nin de istifa ettiğini ancak şimdilik kamuoyuna duyurmadıklarını aktardı. Bu isimler arasında Sadullah Ergin de bulunmakta.

İşte çok konuşulan o isimler: 26.dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı. 23.Dönem Ağrı Milletvekili Kerim Aydemir. Milli Eğitim ve Kültür Eski Bakanı Hüseyin Çelik.

Ve bunlarla sınırlı değil ek olarakta, Sanayi eski bakanı Sadullah Ergin. İçişleri eski bakanı Beşir Atalay AK Parti’den istifa eden önemli isimler arasında olduğu iddiası var. İlerleyen günlerde iddiaların ne duruma dönüşeceği belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir