27 yaşında belediye başkanı oldu

Yerel seçimlerle ilgili tartışmalar devam ederken sonuçlarda ortaya çıkıyor.

31 Martta kesinleşen seçim sonuçlarına göre mazbata almaya hak kazanan isimler belli oldu.

Bunlardan birisi de Ömer Güngör oldu.

Sadece 27 yaşında olan genç adam belediye başkanı seçildi.

MHP’den Çankırı Yapraklı İlçesi Belediye Başkan Adayı olan ve 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 42,32 ile seçilen 27 yaşındaki Ömer Güngör, göreve hazırlanıyor.Daha önce Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı olarak görev yaptığını söyleyen Ömer Güngör, “Allah’ın izniyle önce ilçe teşkilatı daha sonra da liderimiz Devlet Bahçeli tarafından aday gösterildim.

Halkımızın teveccühü ile de 31 Mart günü Yapraklı’ya belediye başkanı seçildik” dedi. İlk zamanlarda ilçe halkının, genç olması nedeniyle adaylığını tedirginlikle karşıladığını belirten Güngör, “Biz de büyüklerimize ‘evet genciz ama gençliğin verdiği enerji daha fazla, biz bu enerjiyi memleketimize hizmet etmek maksadıyla kullanmak istiyoruz’ dedik. Onlar da sonuçta bizi bu göreve layık gördüler, yüzlerini kara çıkarmayacağız inşallah. Seçimi kazandıktan sonra çok sayı da tebrik aldık” dedi.

Yapraklı’da yaşayan vatandaşlardan Mahmut Kaya da, ilçede yeni bir sayfa açıldığını, genç olduğu için 24 saat çalışabileceğine inandıkları için Güngör’e oy verdiklerini söyledi. Kaya ayrıca, Ömer Güngör’ün, Yapraklı İlçesi’ni bulunduğu konumdan daha iyi bir noktaya getirebilecek kapasiteye sahip olduğunu ifade etti ve kendilerinin de destek olacağını kaydetti. Kaynak: 27 yaşında belediye başkanı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir