4 Nisan’da Mazbatayı aldı 5 Nisan’da satışa çıkardı

Çanakkale’de Kepez’de yerel seçimlerde aldığı oylarla Belediye Başkanı olmaya hak kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’nden Birol Arslan, 4 Nisan’da mazbatasını aldıktan hemen sonra yaptığı ilk iş belediyeye ait olan yatı satışa çıkarmak oldu. Yeni dönem adına çalışmalara hemen başlayan Birol Arslan, bu tasarruf hareketinin belediyenin her alanında devam edeceğini belirtti.

Ve 4 Nisan’da mazbatasını alan Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, tasarruf gerekçesiyle belediyeye ait gezi yatını satışa çıkardı. Kepez Belediye Başkanı seçilen CHP’li Birol Arslan, 4 Nisan’da mazbatayı almasının ardından yeni dönem için çalışmalarına başladı.Mevcut ekonomik şartlar sebebiyle tasarruf yapılması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Birol Arslan, göreve başladıktan sonra birim müdürleriyle yaptığı toplantı sonrası tüm birimlerde, tüm müdürlüklerde, belediyenin her noktasında tasarruf tedbirlerini almaya başladıklarını söyledi.

MAKAM ARACIMI DA KULLANMAYACAĞIM: Başkan Birol Arslan, “Bu tasarruf tedbirlerine ilk önce benim başlamam gerekiyordu. Seçildiğim günden itibaren hiç bir şekilde makam aracına binmedim. Bundan sonra da çok resmi programlar ve çok elzem durumlar haricinde resmi olarak makam aracına binmeyeceğim. Makam şoförü kullanmıyorum.

Bu belki de Kepez Belediyesi bütçeleri içinde çok küçük bir nokta olabilir. Ama vermesi gereken mesaj çok önemli. Bütün belediye personelleri de bu anlayışla hareket edecek. Bundan sonra harcadığı her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu bilerek harcamalarını yapacak. Bu halkımıza verilmiş olan şeffaf ve hesap verilebilir olan belediyeciliğin bir karşılığı, uygulamalarımızdır” şeklinde aktardı.

HEMEN YATIN SATIŞ KARARINI ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ: Bu tasarruf tedbirleri kapsamında daha önceden alınmış olan Kepez Belediyesi’ne ait yat olduğunu belirten Başkan Arslan, “Bu kadar borcu olan bir belediyenin yatan bir yatı olmasını çok rantabl bulmuyorum. Dolayısıyla 4 Nisan Perşembe günü mazbatayı aldım. 5 Nisan Cuma günü itibariyle de yatın ihale edilişi, satış kararını aldık.

Şu anda ihale dosyası hazırlanmaya devam ediyor. Ay sonu gibi de satışı gerçekleşecek. Dolayısıyla artık Kepez Belediyesinde tasarruf tedbirleri uygulanmaya başladı” diye belirtti. Başkanın bu hareketi Çanakkale çevrelerinde ve haberi okuyan vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Bir çok belediyenin de bu şekilde tasarrufa gitmesi vatandaşların isteklerinden birisi olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir