Harekete geçtiler Yeni Gezi Kalkışması

Fransa’daki Sarı Yelekliler ayaklanması Gezi, 17/25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz darbe girişimi ile Ülkemizi teslim alamayan üst aklı yeniden umutlandırdı Bu kez daha büyük bir ‘çatı’ oluşturma farklı siyasal çevreleri de işin içine katmak için; planlar yapılıyor. Merkezinde FETÖ ve yabancı istihbarat ağları var. fransa’daki ‘Sarı Yelekliler’ ayaklanması Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlere yeniden umut oldu Gezi olayları, 17/25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye’yi teslim alamayan üst aklı yeniden harekete geçirdi.

Bazı çevrelerde bu yönde “umutlar” oluşmasına yol açtı. Bu kez daha büyük bir ‘çatı’ oluşturma, farklı siyasal çevreleri de işin içine katma planları yapan koalisyonun merkezinde yine FETÖ ve yabancı istihbarat servisleri var. Alttan alta toplumsal bir psikoloji oluşturmaya, AK Parti’ye muhalefet adı altında farklı bir örgütlenme ile desteklenmeye çalışılan bu düşünce, yerel seçimler yaklaştıkça daha da belirginleşmeye, somutlaşmaya başladı. Birilere Türkiye’yi yeniden “çokuluslu müdahale”ye açık hala getirmeye çalışıyor. Gezi olaylarından hemen önce, 22 Mayıs’ta FETÖ’nün bütün üst düzey sorumluları ABD’ye gitmiş, 26-27 Mayıs’ta Türkiye’ye dönmüşlerdi. Gezi olayları işte bu toplantılardan hemen sonra, 27 Mayıs’ta başlatılmıştı. Gezi olaylarına aktif destek veren CHP’de ilginç hareketlenmeler var. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Almanya ziyaretinde

Gezi olaylarını fonlayan Soros destekli Friedrich Ebert Vakfı’na ziyaret gerçekleştirdi. Kapalı kapılar ardında ne görüşüldüğü gizemini korurken, ipucu CHP Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Tunçay’dan geldi. Tunçay, Twitter’dan Fransa’daki olaylardan bir fotoğrafla “Paris sararırken, Ankara yeşil kalamaz” notunu paylaştı. Tunçay tepkiler üzerine paylaşımını kaldırdı. Terör örgütünün siyasi uzantılarındaki paralel hareketlenme de dikkat çekici boyuta ulaştı. Kocaeli’de cezaevinde bulunan Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan için başlattığı açlık grevi, bazı cezaevlerine de sıçradı. Gezi olayları sırasında Osman Kavala ile irtibatta olan Avrupalı sözde sivil toplum kuruluşları da terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarına açıktan desteklerini ilan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir