Abdullah Gül iddiası o ismi işinden etti

Milliyet Gazetesi’ndeki köşesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e su-ikast düzenleneceğine dair iddiaları detaylarıyla paylaşan Talat Atilla’nın, kurumdaki yazılarına son verildiği öne sürüldü.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün su’ikasta uğrayacağına dair ortaya atılan iddianın detaylarını yazısında paylaşan Milliyet yazarı Talat Atilla’nın yazılarına son verildiği iddia edildi.

Milliyet kulislerinden alınan bilgiye göre karar, Demirören Medya Grup Başkanı Mehmet Soysal tarafından verildi. Ancak gazetede konuşulanlara göre, kararın alınmasında Soysal’a gelen “çok üst düzey bir ismin telefonu” etkili oldu.Talat Atilla, 28 Ocak tarihli yazısında, çok ciddi bir iddiayı gündeme getirmişti. Atilla, 11. Cumhur başkanı Abdullah Gül’e kısa süre önce gerçekleştiği söylenen bir “su ikast” iddiasını kaleme alarak, Hayrun nisa Gül’ün, eşinin hareketlerinden şüphelenerek son anda gösterdiği refleks ileAbdullah Gül ün “ölümden ucuz kurtulduğu nu belirtmişti. Atilla’nın yazısı ertesi gün Milliyet’in internet sayfasından kaldırılmıştı.

Abdullah Gül klima değişikliğini kabul etmişti

Abdullah Gül tarafından yapılan ve internet sitesine konulmayan açıklamada ise, Gül su-ikast iddiasına neden olan klima değişikliğini reddetmemiş ti. Araçtaki klimadan kaynaklanan sorun için anlaşmalı servis dışında yaptırılan tamir ücretinin, Gül tarafından değil Cumhur başkanlığı tarafından ödendiği belirtilmiş ti. Açıklamad a “Rahatsız eden bir kokuyla ilgili servis değişikliği yapılmış ve tüm masraflar Cumhur başkanlığınca ödenmiştir” denilmişti. Atilla’nın söz konusu yazı nedeniyle görevine son verildiği iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir