Abdullah Gül’den Binali Yıldırım Görüşmesi

Geçtiğimiz günlerde parti kuracak söylemleriyle kulislerde ismi oldukça gündem olan Abdullah Gül’den süpriz bir telefon geldi. İsmi sık sık Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile anılan Gül, Chp Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Oldukça tepki çeken Almanya ziyaretinin ardından basına kapalı bir görüşme Gerçekleştirmişlerdi. Ak Parti ile arasının çokda iyi olmadığı düşünülen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Binali Yıldırım’a açmış olduğu telefon bazı kesimleri oldukça şaşırtmış gibi görülüyor. Abdullah Gül siyasi hayatına nasıl devam edicek tartışmaları sürerken, eski danışmanlarından FETO davalarıyla isimleri anılıyor.

binali yıldırım abdullah gül ile ilgili görsel sonucu

Binali Yıldırım, cumartesi günü İstanbul’da düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklanmıştı. Yıldırım konuşmasında, “İstanbul’a borcumu ödemeye geliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

binali yıldırım abdullah gül ile ilgili görsel sonucu

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı telefonla arayarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için tebrik etti ve başarılar diledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir