Abdullah Gül’den Mursi mesajı geldi

Dün mahkeme salonunda fenalaşan ve daha sonrasında ise zulüm altında şehid düşen Muhammed Mursi hakkında zamanında AbdulFettah es Sisi’yi tebrik eden Abdullah Gül’den de bir açıklama geldi Gül Muhammed Mursi’nin vefat haberi ile ilgili bir taziye mesajı yayınladı bu mesajı görenler ise daha bir kaç sene önce Sisi’yi tebrik ediyordun şimdi ne yüzle taziye mesajı yayınlıyorsun tepkisinde bulundu

SİSİ’YE TEBRİK MESAJI GÖNDERMİŞTİ Mısır’da 2013 senesindeki darbenin ardından 2014’te göreve gelen Sisi’ye tebrik mesajı gönderen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün şehit olan Mısır eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için taziye mesajı yayınladı. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün şehit düşen Mısır eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için taziye mesajı yayınladı.

Gül mesajında şu ifadeleri kullandı: “Mısır’ın ilk ve tek demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin şehadetini büyük bir üzüntüyle karşıladım. Kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

Sisi’yi tebrik etmişti Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı darbenin ardından 2014 senesinde Cumhurbaşkanı olan Abdülfettah es-Sisi’ye tebrik mesajı yollamıştı. Gül mesajında, “Dost ve kardeş Mısır halkı için barış istikrar temenni edilirken iki ülke halkları arasında yüzyıllardır süren barış ve kardeşliğin devam etmesi.” temennisinde bulunmuştu.Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan da, yaptığı açıklamada, “Darbeyle gelen cumhurbaşkanı sözde bir seçimden sonra tebrikler gitmiş. Biz böyle bir tebriği kabul etmiyoruz.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir