Abdullah Gül’den önemli açıklama geldi

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın ofisinden yapılan açıklamada, aracın klima sorununun Cumhur başkanlığı tarafından ödendiği belirtildi. Geçtiğimiz günlerde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili, “makam aracında ze’ hirli gaz şüphesi” iddiası ortaya atılmıştı. SUİ’ KAZT İDDİASI İddiaya göre, makam aracında ze’hirli gaz bulunan Abdullah Gül’e, su’ikast düzenlemek istediler. Hatta iddialar daha da ileri seviyeye götürülerek, Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün durumu fark ettiği ifade edilmişti.

ANLAŞMALI SERVİS DIŞI TAMİR ÜCRETİ Ancak Abdullah Gül’ün ofisinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, araçtaki klimadan kaynaklanan sorun için anlaşmalı servis dışında yaptırılan tamirin ücretinin, Gül tarafından değil Cumhurbaşkanlığı bütçesi tarafından ödenmiş olduğu belirtildi. Açıklamada, “Rahatsız eden bir kokuyla ilgili servis değişikliği yapılmış ve tüm masraflar Cumhur başkanlığı tarafından ödenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

ABDULLAH GÜL KİMDİR Abdullah Gül 29 Ekim 1950, Kayseri doğlumlu olan ve Türk ekonomist, siyasetçi ve Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı.Cumhurbaşkanlığı görevini 2007–2014 yılları arasında sürdürmüştür. Bu görevinden önce 4 aylığına 2002–2003 yılları arasında Türkiye başbakanı olarak görev almıştır. 2003–2007 yılları arasında Başbakan yardımcılığı ve Dışişleri bakanı olarak görev almıştır.

Gül 1991, 1995, 1999, 2002 ve 2007 Türkiye genel seçimleri’nde Kayseri milletvekili olarak meclise girmiştir. Başlangıçta Refah Partisi’ne katılmıştır fakat bu parti 1998 yılında laiklik Cumhuriyet ilkesine aykırı eylemlerinden dolayı kapatılınca Fazilet Partisi’ne katılmıştır. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın ofisinden yapılan açıklamada, aracın klima sorununun Cumhur başkanlığı tarafından ödendiği belirtildi.
Geçtiğimiz günlerde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili, “makam aracında ze’ hirli gaz şüphesi” iddiası ortaya atılmıştı.

SUİ’ KAZT İDDİASI İddiaya göre, makam aracında ze’hirli gaz bulunan Abdullah Gül’e, su’ikast düzenlemek istediler. Hatta iddialar daha da ileri seviyeye götürülerek, Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün durumu fark ettiği ifade edilmişti.ANLAŞMALI SERVİS DIŞI TAMİR ÜCRETİ Ancak Abdullah Gül’ün ofisinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, araçtaki klimadan kaynaklanan sorun için anlaşmalı servis dışında yaptırılan tamirin ücretinin, Gül tarafından değil Cumhurbaşkanlığı bütçesi tarafından ödenmiş olduğu belirtildi.Açıklamada, “Rahatsız eden bir kokuyla ilgili servis değişikliği yapılmış ve tüm masraflar Cumhur başkanlığı tarafından ödenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir