Adil Gür seçim yenilenirse bakın kim kazanıyor

Adil Gür’ün kendi adını taşıyan Araştırma Şirketi yaptığı anketlerin sonucunu açıkladı istanbulda seçimlerin yenilenmesi durumunda başa baş bir mücadelenin yeniden yaşanacağını oy kullamaya gitmeyen önemli bir kesimin oldugunu bunların gitmesi durumunda herşeyin değişebileceğini bir de Yaklaşık olarak 100 bine yakın bir oy potansiyeline sahip olan Saadet partisi için açıklamalar da bulundu bakın neler söyledi neler

SEÇİMİ SANDIĞA GİTMEYENLER BELİRLEYECEK

Seçimden iki gün önce İstanbul karakolda biter dedim. Karakolda değil de mahkemede bitti” diyen Gür, “Kısa sürede de biteceğini sanmıyorum. Herkes bu gece bitecek diye bekliyor. Oysa YSK diyor ki; ‘Sayılan oyun iptaline gerek yok, kaldığın yerden devam et’ diyor. YSK’ya bugün bir itiraz daha yapılabilir. Yarın yeniden bir gün Maltepe oylarını yeniden sayabiliriz” ifadesini kullandı.

“YSK, mazbatayı verir mi? Vermeli mi? Bu hukukçuların yapacağı bir iştir. Bana göre İmamoğlu, 1 oyla bile kazansa, YSK geçmiş taammüllerine göre mazbatayı vermelidir. Belki YSK şunu söyleyebilir. Herhangi bir kaosa neden olmamak için bekleyebilir” diyen Gür’ün açıklamalarının devamında öne çıkanlar şöyle:

– (Tekrar seçim olur mu?)2014’te Ağrı ve Yalova seçimlerinin yenilendiğini biliyoruz. Seçim sonuçları değişmedi. YSK karar verecek, sonucunu beklemek lazım.

– (Yenilenen İstanbul seçiminde sonuç nasıl çıkar?) Bir şekilde sonuçlanır aynı çıkmaz merak etmeyin. Siz İstanbul’da 10 hafta seçim yapsanız bir seçimin diğerinden farkı bir elin parmaklarını kadar olamaz. Çünkü kamplaştık, kutuplaştık.

– Bir tarafta “İmamoğlu kazandı vermemek için bakın ne yaptılar” bu sefer İmamoğlu’na oy vereceğim diyen seçmen olur. Tersi olur mu? olur. AK Parti’ye, “Az daha kaybediyordu, şaibe varmış… Gidip Binali Yıldırm’a oy vereyim”diyenler olabilir. Sandığa gitmeyen yüzde 3-4’lük bir kesim var. Seçime gidip kimin lehine oy kullanırsa seçimi o kazanır. -Saadet Partisi ittifakın dışında kaldı. AK Parti’ye kızgın seçmenlerin bir kısmı Saadet’e verdi. “Saadet aday çıkarmazsa yüzde yüz İmamoğlu’na oylar gider” diye bir şey yok. AK Parti’ye de gidebilir ihtimal dahilinde dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir