Adımlarımıza karşın sessiz kalmıştılar

Bildiğiniz üzere günler önce başlayan Barış Pınarı Ha-rekatı’mıza sessiz kalınmıştı. Bu kapsamda iki ülke arasında yeni gelişmeler de yaşandı.

Gelişmeler yaşandı ve Fil-istin Ekonomi Bakanı Ha-lid el-Usayli, Tü-rk şirket AL-KE ile iş-gale uğrayan Ba-tı Şe-ria’nın kuzeyinde yer alanCenin kentinde, Tü-rkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yapımı bitirilen Ce-nin Serbest Sanayi Bölgesi’ni aktif hale geçirmek adına anlaşma yaptı.

BİR DESTEK DE ALMANYA’DAN GELDİ: İş-gal altındaki Batı Şe-ria’nın Ra-mallah kentindeki Fi-listin Başbakanlığında gerçekleştirilen imza törenine, F-ilistin Ba-şbakanı Mu-hammed Iş-tiyye, Tü-rkiye’nin Ku-düs Başkonsolosluğu Geçici Ma-slahatgüzarı İhsan Eralp Semerci, TO-BB-BIS Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şekeroğlu ile Fi-listin’deki Al-man Temsilciliği Of-isi Başkan Vekili Mic-hael He-rold katılım sağladı.

Al-manya’nın finansal destek verdiği anlaşmayı, Fil-istin Ekonomi Bakanı U-sayli ile AL-KE Şirketi temsilcisi Ayhan Kemaloğlu imzaladı. Fil-istin Dışişleri Bakanı Ri-yad el-Ma-liki, yaptığı yazılı açıklamada, “Fi-listin, Su-riye’nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak” ifadelerini belirtmişti.

YAKLAŞIK OLARAK 15 BİN İNSANA İŞ İMKANI SAĞLAMIŞ OLACAK: İmza töreninin ardından konuşma yapan Fi-listin Başbakanı Işti-yye, Ce-nin Organize Sanayi Bölgesi’nin doğrudan 5 bin, dolaylı olarak ise 15 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

VE BÖLGE DE İŞ-GAL’DEN KURTULMA PROJESİ BABINDA ÖNEM SAHİBİ OLUNACAK: Iş-tiye anlaşmanın, Fi-listin hü-kümetinin kendi kendine yetebilmesi ve İs-rail iş-galinden aşamalı olarak kurtulma projesi kapsamında gerçekleştiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir