Ağzında çıkanlar bas-it değil

ORDU Valisi Seddar Yavuz’a ‘it’ dediği iddia edilen Ekrem İmamoğlu’nun o görüntüleri FOX TV kanalının elinde bulunuyor. Videoyu yayınlamayan Fatih Portakal, söz konusu ‘hakaret sözlerinin’ kesinlikle olduğunu söylüyor. Görüntüleri elinde bulunduran FOX ana haberin sunucusu Fatih Portakal ilk açıklamasında “İmamoğlu’nun

valiyle ilgili bir sözü var biz o sözü vermedik” demişti.

Fatih Portakal görüntüleri yayınla çağrısı üzerine bir kez daha konuştu.

PORTAKAL’IN ELİNDEKİ ÇEKİM PİYSAYA ÇIKTI

“O görüntüyü ben izlememiş olsaydım ben o cümleleri etmezdim” diyen Portakal, “Ben 6 haziran günü o cümleleri kurarken o hakaret ettiği cümleleri kurarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum. Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?”

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu ile beraberindeki 14 kişinin geçen hafta Ordu-Giresun Havalimanı VIP salonundan geçerek özel uçakla İstanbul’a dönmek istemesi üzerine tartışma yaşanmıştı. Devlet Hava Meydanları İdaresi (DHMİ) yönetmenliğine göre VIP’ten geçme hakkı bulunmayan İmamoğlu, görevlilerle tartıştığı sırada Vali Seddar Yavuz’a, “İtlik yapmıştır” şeklinde hakaret etmişti. S’uç duyurusunda bulunuldu Ordu Valiliği tarafından, hakaret üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığına s’uç duyurusunda bulunuldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, cep telefonu ile güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Ordu Emniyet Müdürlüğü de basın yayın kuruluşları ile sosyal medyada paylaşılan görüntülerin temini için harekete geçti. İmamoğlu’nun iddiaya göre Vali Yavuz’a yönelik söylediği hakaret içeren ifadelerin yer aldığı görüntü kayıtları, aralarında iletişim uzmanlarının da yer aldığı bilirkişilerce incelendi. Görüntülerde, Vali Yavuz’a hakaret içeren ifadeler yer aldığı belirlendi.

YAKIN ÇEKİM PORTAKALI HAKLI ÇIKARDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir