AK Parti 3T’ye geçti

AK Parti seçim strateji ekibinin hazırladığı ve ilk kez yayınlayacağı ‘yerel seçim manifestosu’ tamamlandı.Plan kapsamında, yerel seçimlerin sonuçlarına etkisi büyük olduğu için halkın ve AK Parti teşkilatının beğendiği isimler belirlenip aday gösterilecek. AK Parti seçim strateji ekibinin hazırladığı ‘yerel seçim manifestosu’ tamamlandı. Manifestonun ana temasının ‘insan ve çevre’ merkezli temalar olduğu açıklandı.’Yerel seçim manifestosu’ ve yerel seçim beyannamesi’nin 19 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağı belirtildi.

Yerel yönetimler ve belediyeciliğin tanımlarının yapıldığı manifestoda ‘temiz toplum, temiz çevre ve temiz belediyecilik’ tanımları ve görevleri ‘3T’ formülüyle anlatıldı.’3T’ formülü kapsamında yapılacaklar şöyle sıralandı: Belediye yöneticileri şeffaf olacak. Kuralların dışına çıkmayacak. Manifestoda belirlenen kurallara uyacak. Uymazsa parti genel merkezi tarafından görevden alınacak. Parti genel merkezinde oluşturulacak olan ‘disiplin denetimi’ belli aralıklarla belediyelerin performansını ölçecek. Harcamalar düzenli olarak denetlenecek. Belediyelerin ortaya koyduğu projelerin zamanında yapılıp yapılmadığı denetlenecek.

Bu plan çerçevesinde çalışmalara hız verildi. Yerel seçimlerde oylarını daha yükseltmek ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine partinin yelkenlerini şişirmiş olarak girmek isteyen AK Parti, adayları belirlerken ince eleyip sık dokuyacak. Vatandaşların ve teşkilatlarının onaylamayacağı, tartışma yaratıp partinin oylarını aşağı çekecek isimlere yer vermeyecek. Üzerinde ittifak olan isimler ise bu araştırma süreçlerinin tamamlanması beklenmeden kamuoyuna aday olarak açıklanacak. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da açıkladığı gibi, AK Parti, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla yerel seçim kampanyasında sokaklara afiş ve bayrak asmayacak, belirlenen saatler dışında da araçlar dolaşmayacak. Böylelikle çevre ve gürültü kirliliği önlenecek, yaklaşık 10 milyon liralık da tasarruf sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir