Ak Parti SKM Başkanı açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz 31 Mart seçimlerine yönelik yaptığı açıklamada, “Gerçekten demokrasi tarihimizin en büyük şaibelerinden biridir bu seçim dersem abartmış olmam.” diyerek, özellikle İstanbul sonuçlarında çok büyük usulsüzlükler olduğuna dikkat çekti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz düzenlediği basın toplantısıyla, Ak Parti’nin seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı itirazlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Ali İhsan Yavuz’un açıklamasından satırbaşları şöyle: Daha ilk incelemede gerçekten çok ilginç verilerle karşılaştık. Bu seçim, demokrasi tarihimizin en büyük şaibelerinden biridir diyebilirim. Gördük ki çok büyük hatalar, çok büyük usulsüzlükler var. Biz bu hataları tek tek belirleyelim, gerekli kurullara iletmek üzere itirazlarımızı yapalım istedik. Bu doğrultuda, maddi hataları belirledikçe düzeltilme yoluna gittik. Sonra, bugün 15:00’dan önce İstanbul’daki büyükşehir oylarının yeniden sayılmasına ilişkin dilekçemize verdik.

İkinci bir dilekçemiz vardı, o da geçersiz oyların yeniden sayılması. Bakınız, CHP İstanbul İl Başkanı’nın ilginç bir tweeti var. Diyor ki “İstanbul il genelinde bütün oyların sayılması mümkün değildir”. Peki gerçekten buna inanıyorsan, o zaman Sancaktepe’ye niye oyların sayımıyla ilgili bir dilekçe verdiniz? Sancaktepe, bizim Büyükşehir’in oylarının sayımına ilişkin talebimizi reddetti. İ

ncelemeye değer bulmadı daha doğrusu. Ama CHP’nin, Sancaktepe Belediyesi’ne ait oyların yeniden sayımına dönük talebini oy çokluğuyla incelemeye değer buldu ve kabul etti. Çok ilginç değil mi sizce? Biz verilerimize güveniyoruz. Siz de güveniyorsanız hodri meydan! Seçim kurulları şeffaf, aleni bir şekilde, kamerayla vatandaşıma kadar izleterek bunu yapsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir