AK Parti Trabzon adayları belli oldu iki ilçe MHP’ye bırakıldı

Başkan Recep Tayip Erdoğan, düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; “Biz de uzaktan sevmek olmaz dedik ve 5 aylık aranın ardından sizlerle hasret gidermeye geldik. Bugün bir kez daha Trabzonlu hemşerilerimle özlem gidermenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Burada Trabzon’un tüm ilçe ve mahallelerindeki vatandaşlarıma en kalbi muhabbetlerimi iletiyorum. Helal rızık peşinde koşan balıkçı kardeşlerime muhabbetlerimi gönderiyorum.

Kısa bir süre önce Karadeniz’in azgın dalgaları arasında ahirete intikal eden balıkçı kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Adaylarımızın her birini gönülden kutluyorum Teşkilatımızın tüm mensuplarına 17 yıldır gece gündüz demeden AK Parti için, Türkiye ve Türk Milleti’nin istikbali için mücadele eden bütün dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Ahirete intikal etmiş kardeşlerimi bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Aday tanıtım toplantımızın partimiz için, Trabzon’la birlikte ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Trabzon Belediye Başkan adayımızla biraz sonra birlikte olacağımız ilçe adaylarımız her birini gönülden kutluyorum.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi – Murat Zorluoğlu, Akçaabat -Osman Nuri Ekim, Araklı – Recep Çebi, Arsin –Muhammet Sait Gürsoy, Beşikdüzü – Harun Demirci, Çaykara – Hanefi Tok, Dernekpazarı – Mehmet Aşık, Düzköy – Yılmaz Ankara, Hayrat – Salih Öztel, Köprübaşı – Ali Aydın, Maçka – Koray Koçhan, Of – Salim Salih Sarıalioğlu, Ortahisar – Ahmet Metin Genç, Sürmene – Rahmi Üstün, Tonya – Osman Beşel, Vakfıkebir – Muhammet Balta, Yomra – İbrahim Sağıroğlu, Çarşıbaşı – Mümin Nuhoğlu (Cumhur ittifakı adayı), Şalpazarı – Refik Kurukız (Cumhur ittifakı adayı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir