AK Parti’de rakı krizi

Ak Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi’nin ‘rakı’ açıklaması parti içerisinde yeni bir krize yol açtı. Hükümete yakınlığıyla bilinen Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Nihat Zeybekçi’yi çok sert sözlerle eleştirdi. Zeybekçi’nin bu açıklamalarının parti içerisinde de rahatsızlık yarattığı öğrenildi. Gazeteci – Yazar Ali Karahasanoğlu, “Değmez Nihat bey, bir seçime değmez!” başlıklı köşesinde, AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi’ye eleştiride bulundu.

Nihat Zeybekçi’nin İzmir’de “Rakıma dokunma” diyenlere “Eyvallah” demesine sert çıkan Akit yazarı Karahasanoğlu, “Birazcık yalakalık.. birazcık şirinlik kokan söylem görse.. Seçmen de, AK Parti’den anında vazgeçer.. Bu söylem ile AK Parti İzmir’de kazanamayacağı gibi.. Diğer illeri de tehlikeye düşürür” dedi. Akit yazarı Ali Karahasanoğlu köşesinin son bölümünde alkolün “kötü” olduğunu anlatırken, dikkat çeken ifadeler kullandı.“Ben bilmiyorum, adam gibi içmeyi.. İçtikten sonra adam gibi içmeye devam edebilir miyim, güvenemiyorum kendime..

Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu şöyle devam etti:“Onun için de, hiç içmiyorum..İçene de, ‘Bana zarar verme ihtimalin var.. İçme şu zıkkımı’ diyorum..Dinletemiyor olabilirim..Ama en azından, ‘eyvallah’ demiyorum..Denilmemesi gerektiğini söylüyorum.” Akit yazarının bu yazısının nasıl bir karşılık bulacağı şimdiden merak konusu oldu. Özellikle Nihat Zeybekçi kanadından yapılan açıklamanın ardından aynı sorunun Cumhurbaşkanına yöneltilip yöneltilmeyeceği de partililer arasında konuşulmaktadır. Özellikle Türkiye’de toplumsal bir baskı varmış havası oluşturulmasının da manidar olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir