Ak Partiden Açıklama Kılıçdaroğlu’nun vaadini biz veriyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) flaş asgari ücret açıklaması yapıldı Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kritik MKYK toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunmuş ve asgari ücretle ilgili merak edilen soruları yanıtlamıştı. Asgari ücretle çalışan milyonlarca kişi, hükümetten gelecek müjdeli haberi bekliyor.CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 2019 yılında CHP’li tüm belediyelerde asgari ücretin 2.200

Türk Lirası olacağını duyurmuş ve hükümete çağrıda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret açıklamasına yanıt Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu’nun vaat ettiği rakamı biz zaten veriyoruz” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu ücreti kendisinin ürettiği kaynaktan karşılamayacağını, merkezi bütçeden aktaracağını söyleyen Parti Sözcüsü Çelik, “AK Partili olan belediyelerde durumu araştırdıklarını, kamu işçilerinin bu imkanlarının Kılıçdaroğlu’nun vadettiğinin çok ötesinde olduğunu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun vaat olarak koyduğu şeyi zaten kendilerini verdiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu ne demişti CHP Genel Başkanı 2 bin 200 lira vaadiyle bol keseden umut dağıtıyor. Kılıçdaroğlu önceki gün TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında “CHP’li mevcut belediyeler ve yeni alacağımız belediyelerde çalışanların net maaşı 2 bin 200 TL olacak” dedi. Halbuki CHP’li belediyelerden İzmir, Aydın – Didim, İstanbul Avcılar, Beşiktaş, Adalar, Kartal, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Sarıyer, Ankara – Çankaya ve Muğla – Bodrum belediyeleri hacizlerle boğuşuyor. Bazı belediyelerde maaşlarını alamayan işçiler ve taşeron çalışanlar grev kararı alıp, belediyelerin önünde çadır kurdu. Bazı alacaklılar, ödeme alabilmek için torpil bulma mücadelesi veriyor. Aracı için Ankara’ya parti genel merkezinin koridorlarını aşındıranlar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir