AK Parti’den ihraç edildi MHP aday gösterdi

Yerel seçimler yaklaşırken Milliyetçi Hareket Partisi’de (MHP) 31 Mart Yerel Seçimleri’nde yer alacak adaylarını açıklamaya devam ediyor.Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da MHP ile yapacakları Cumhur İttifakı nedeniyle İstanbul’da MHP’nin aday çıkaracağı üç ilçeyi açıklamıştı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin onayından geçen 402 aday bugün açıkladı. İsimler içinde 15 ilin belediye başkan adayı da bulunuyor. Adaylar arasında göze çarpan bir dönem AK Parti’de siyaset yapan ve ihraç edilen başkan adayı MHP saflarında kendine yer buldu.

Karabük Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ise MHP’den aday gösterildi. Çaylı’nın bir süre önce milletvekilleri ve il teşkilatı ile ters düştüğü için AK Parti’den ihraç edildiği öğrenildi.Adaylığının açıklamasının ardından açıklama yapan Çaylı, “Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’ne başvurumuz olumlu neticelenmiştir. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’a, Teşkilat İşleri Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a teşekkürlerini iletti.

MHP Karabük İl Başkanımız Dr. Adem Kar ve yönetime, MHP Yenice İlçe Başkanımız kardeşim Ergün Karakırık ve yönetime, bu süreçte yanımda ve yakınımda olan çalışma arkadaşlarıma, bizi hiç ama hiç yalnız bırakmayan saygıdeğer Yeniceli hemşehrilerime, basınımızın güzide temsilcilerine çok ama çok teşekkür ediyorum. İnşallah saygıdeğer halkımızın teveccühü ile halkın başkanı, hizmetin başkanı, Yenice’nin başkanı olmayı sürdüreceğiz. Yenice bize, biz saygıdeğer halkımıza emanetiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir