Ak Parti’den MHP’li Aday

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya’nın köşesinden yazdığı yazıda flaş bir iddia ortaya atarak, AK Parti’nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa’dan bir ilçenin MHP’ye verilebileceğini yazdı.Muharrem Sarıkaya’nın iddiasına göre; AK Parti’nin özellikle Antalya, Aydın, Balıkesir, Hatay, Kayseri, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Gaziantep, Şanlıurfa gibi tek seçim bölgeli büyükşehirlerde MHP’ye ağırlığı yüksek bir ilçede aday göstermeyecek ve MHP’nin çıkardığı Belediye Başkan adayını destekleyecek. Sarıkaya’nın iddiası üzerine yaptığımız görüşmelerde AK Parti ve MHP kulislerinden çok önemli bir bilgi geldi.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde AK Parti aday göstermeyecek ve MHP’nin adayı Fatih Bucak’ın seçilmesi için çalışacak. Fatih Bucak’ın MHP’den adaylığını ilan etmesinin ardından pek çok bölücü unsur harekete geçmişti. Bucak’ın MHP’den Siverek adaylığının ilanın ardından yaptığı samimi “Ben oraya tüm servetimi satarak hizmet etmeye gerekirse ölmeye geliyorum” açıklamaları çarpıtılarak olumsuz bir imaj yaratılmaya çalışılmıştı.Bucak Aşireti’nin önde gelen isimlerinden olan Fatih Bucak’ın Siverek’te AK Parti’nin aday göstermeyerek kendisini desteklemesi halinde kazanmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Fatih Mehmet Bucak 07.07.1968 yılında Siverek ilçesinde doğdu.Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümü mezunu Fatih Mehmet Bucak bir çocuk babası olup Kürtçe, Fatih Mehmet Bucak Zazaca İngilizce biliyor. Ekonomist ve çiftçi olan Fatih Mehmet Bucak ilçede çiftçilikle uğraşmakta, Bir dönem Şanlıurfaspor Kulübü Başkanlığını yaptı, Şanlıurfa’da bağımsız Milletvekili adayı olmuştur. Geniş ailesi tarafından destek bulan ticari ve siyasi faaliyetlerde aktif çalışan kişiliğe sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir