AK Partili Başkan MHP’ye geçti

Cumhur ittifakının adaylarının belirlenmesine kısa bir süre kala önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti genel başkanı Tayyip Erdoğan tarafından partisinin 50 adayı açıklanmış geride kalan sürede ise Milliyetçi Halk Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından da partisinin 50 belediye başkan adayı açıklanmasının ardından gözler her iki partinin de adaylarını açıklamadığı illere kesilmişti. Bu illerde Cumhur ittifakı adaylarının hangi partiden gösterileceği veya bir partinin diğerine nasıl jest yapacağı merak konusu idi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Manisa’da uzun yıllardır AK Parti içinde siyaset yapan ve en son AK Partili Yunusemre Belediyesinde başkan yardımcılığı görevinde bulunan İdris Avşar, MHP’den Yunusemre Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Avşar, adaylık ve arkasından başkanlığın kendisine nasip olması halinde ayrımcılık yapmadan hizmet edeceğini vurguladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen İdris Avşar’ın aday adaylığı açıklaması, adeta miting havasında gerçekleştirildi. MHP’li yöneticiler ve Yunusemre ve Şehzadeler Belediyeleri başkan aday adaylarının da katıldığı toplantıda Avşar, ayrım yapmadan hizmet etmek için aday adayı olduğunu vurguladı.

Konuşmasına AK Parti ve MHP arasında yapılan Cumhur İttifakı’nın ebediyen süreceğini belirterek başlayan İdris Avşar, Yunusemre ilçesi ve mahallelerine tek tek selam yollayarak, “87 mahallemize, 230 bin nüfusa selam olsun. İnşallah, Allah nasip ederse bize adaylığı, daha sonrasında başkanlığı, hangi arkadaşımıza nasip olur bilmiyorum, bize nasip olursa biz ayrımcılık yapmadan hizmet yapacağız. Türk-Kürt demeden, Laz-Çerkez demeden 230 bin insanımızla birlikte yöneteceğiz ve Allah nasip ederse Yunus Emre’nin güzel bir sözü var; öncelikli hedefimiz gönüllere girmek. Allah nasip ederse Yunusemre Belediyesini, biz Yunusemre İlçe Teşkilatımızla, muhtarlarımızla, vakıflarımızla, derneklerimizle, bütün bir Yunusemre halkı ile birlikte yöneteceğiz. İnşallah biz bu şehrin Ömer’i olacağız” dedi. “Bu eller her zaman tertemiz kaldı” Sadece MHP’ye oy verenlerden değil tüm vatandaşlardan oy isteyeceklerinin altını çizen Avşar şunları söyledi: “Allah hepimize sağlık selamet versin.

Çok şükür geldiğim bu yaşa kadar bu eller her zaman tertemiz kaldı. Bundan sonra da tertemiz kalacak. Alnımız hep açık oldu, bundan sonra da alnımız hep açık olacak. Kar demeden, çamur demeden, fırtına demeden, yağmur demeden çok çalışacağız, çok koşacağız. Yunusemre Belediyesinin Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayına oy toplayacağız. Ardından bir oy da Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cengiz Ergün’e hep beraber toplayacağız inşallah. Yunusemre Belediyesine oy toplarken AK Parti’ye gönül veren kardeşlerimizin de oylarına talip olacağız, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermiş kardeşlerimizin de oylarına talip olacağız. Çünkü orası 230 bin insanımızın kendi evi, kendi adresi olacak inşallah. Yapacağımız çok projeler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir