AK Partili İki Vekil MHP’den Belediye Başkan adayı oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Milliyetçi Hareket Partisi’ne flaş transferler gerçekleşti.Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde ittifak yapma kararı aldıktan sonra sıcak gelişmeler yaşanıyor. MHP 3 büyükşehirde aday çıkarmayacağını açıklayarak Ak Parti’ye büyük bir jest yaparken, iktidar partisinin de MHP’ye bazı il ve ilçelerde jest yapması bekleniyor.Bunların yanı sıra Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlığı’nı yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi, 152 belediye başkan adayını daha hafta sonu açıkladı.Bu açıklanan isimlerden iki tanesinin eski Ak Parti Milletvekili olduğu öğrenildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Sabri Varan, 2002-2007 yılları arasında Ak Parti’de vekillik yapmıştı.Aynı zamanda Yozgat Belediye Başkan adayı gösterilen Mehmet Erdemir de 2002 yılında AK Parti’den milletvekili olmuştu. 22.09.1965 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. Ticarete ailesine ait Hasret Kitabevinde başladı. Sabri Varan, Siyasete 1991 yılında Refah Partisi’nde Medya Tanıtım’dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak başladı. 1995’te Gümüşhane İl Başkanı oldu. Fazilet ve Ak Parti kurucu il başkanlığı yaptı. Sivil toplum, siyasi parti ilişkileri, halkla ilişkiler konusunda çalışmalar yaptı. Gümüşhanespor ve Gümüşhaneyi Sevenler Hizmet Vakfında çalıştı. TBMM 22. Dönem genel seçimlerinde (2002-2007 yılları arasında) AK Parti Gümüşhane Milletvekili oldu. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

MHP Yozgat Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir oldu. Parti genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Erdemir isminde karar kıldığı bildirildi. Mehmet Erdemir, Yozgat sanayisinde oto yedek parçası sattığı esnaflık yıllarında Milliyetçi Çalışma Partisi (MHP) çatısı altında katıldığı Mahalli İdareler Yerel seçimlerinde o dönemin iktidar partisi Anavatan Partili Belediye Başkanı adayına karşı seçimi kazanan isim olmuştu. Esnaflığın yanı sıra makine mühendisi olan Erdemir, 13 yıl MHP’li belediye başkanı olarak görevini yürüttü. 2002 Yılında Ak Parti’den Milletvekili seçildi. MHP’nin efsanevi belediye başkanı olarak hafızalarda yer bulan Erdemir’in 31 Mart 2019 Mahalli İdareler yerel Seçimlerinde Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi ülkücü camiada büyük heyecan yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir