AK Partili isim yerini MHP’ye bıraktı

Adalet ve Kalkınma Partili başkan yerini MHP’ye bıraktı

Buda bazılarına kapak olsin. AK Parti ile MHP arasında 31 Mart yerel seçimleri öncesinde oluşturulan Cumhur İttifakı’na örnek hareket Sakarya’da yapıldı.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeki Toçoğlu, izne ayrıldı. Makamını ise Büyükşehir Meclisi MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu’na bıraktı. Daha önce belediye başkanlığı yapan, 2014 seçimlerinden bu yana da Adapazarı ve Büyükşehir Meclisi üyesi olan Erkal Etçioğlu, 4 Şubat Pazartesi günü itibariyle Büyükşehir Belediye Başkanvekilliği görevini yerine getirecek.

Millet ittifakında ise özellikle CHP ve iyi parti arasında adam kavgası verilmekte CHP kendi adamlarını iyi partiye dayatmakta. iyi parti ise ses etmiyor ve kazanacağı yerlerde dahi CHPye veriyor. niye veriyor derseniz Çünkü CHP demek HDP nin de oy vereceği bir parti demektir.

böyle böyle hem ülkücülerin oyları alıniyor yani oraya giden sözde ülkücülerin hem de HDP iyi parti ve CHP ile daha çok meydana çıkartıyor. tek amaçları ise Erdoğan nefreti. Erdoğan nefreti onları bu hale getiriyor ama Cumhur ittifakında ise AK partili biri gidiyor yerine ise bir ak parti değil bir MHP’li birini getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir