Ak Parti’nin 12 belediye başkanı belirlendi

Adalet ve Kalkınma Partisi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi 12 ilin daha belediye başkan adayını belirledi. Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanı olduğu AK Parti’de yarın 12 ilin daha belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtılacak.Adalet ve Kalkınma Partisi’nin il başkanları toplantısında, 12 şehrin daha belediye başkan adaylarını açıklayacağı ifade edildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin toplamda 60 adayını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika ziyaretleri kapsamındaki uzun yurtdışı proramının ertesinde açıklanması planan aday belirleme çalışmalarında sona yaklaşıldı belirtildi. Genel Merkezin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucunda pekçok il için onayı sunulmak üzere başkan aday adayı havuzunun oluşturulduğu yapılacak elemasyona göre Erdoğan’ın önüne listeler onaya çıkartılacak. Son noktayı Erdoğan’ın koyması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Latin Amerika ziyareti öncesi grup toplantısında başkanların br kısmını açıklamış bir kısmını da istanbul Haliç kongre merkezinde kamuoyuna tanıtmıştı. Sırada kalan İllerin adaylarına gelmişti.

Edinilen bilgiye göre, Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın yarın 12 ilin yanı sıra MHP’ye jest yapacağı illeri de açıklayacak.HANGİ İLLERİN ADAYLARI AÇIKLANACAK?Hükümete yakınlığıyla bilinen A Haber’de yer alan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, Bilecik, Erzincan, Aksaray, Edirne, Isparta, Tunceli, Iğdır, Kütahya, Siirt, Van ve Zonguldak’ın aralarında bulunduğu 12 ilin adayını açıklayacağı belirtildi. Aday belirlemede Cumhur İttifakına yapılacak jestlerinde olacağını duyurusu yapılmış olup MHP genel başkanı Bahçeli ile de bir görüşme yapması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir