Akşener ve Kılıçdaroğlu Ankara’nın çatı adayını belirledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam saatlerinde bir araya geldi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam saatlerinde bir araya geldi. Liderler, iki partinin başta Ankara olmak üzere işbirliği öngördüğü illerle ilgili değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in uzlaştığı belirtiliyor. İki lider, yanlarında işbirliği görüşmelerini yürüten her iki partinin Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Koray Aydın’la birlikte görüşme yaptı. Bir buçuk saat süren toplantıda, özellikle Ankara ve uzlaşılacak diğer illerle ilgili müzakereler gerçekleştirildi.

Liderlerin görüşmesinden kesin bir karar çıkmazken, kulislerde Mansur Yavaş isminde uzlaştıkları konuşulmaya başlandı.Öte yandan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlı yarın (pazartesi günü) İYİ Parti ile ortak aday gösterilmesi tartışılan Mansur Yavaş ile bir araya gelecek.Kılıçdaroğlu’nun Mansur Yavaş’la adaylığı konusunda detayları konuşacağı belirtiliyor. Mansur Yavaş 23 Mayıs 1955 Beypazarı’nda doğmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara büyükşehir belediye başkan adayı, eski Beypazarı belediye başkanı ve avukat. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı’nda gördü.

1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak öğrenimine devam etti. 1983 yılında fakülteden mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı’nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP’den aday olup %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Beypazarı Belediye Başkanı oldu. 18 Nisan 2004 seçimlerinde %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılmış olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu. Ancak %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın’ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı. Partisi MHP tarafından tekrar aday gösterilmemesi nedeniyle CHP’ye katılması gündeme geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir