Albayrak’tan 9 gün açıklaması

Bayramın yaz aylarına denk gelmesi ile tatil planlarını şekillendirmek isteyen vatandaşlar bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor. Turizm sektörü temsilcileri de dört gözle hükümetin bu konuda vereceği kararı bekliyor. Ramazan bayramı dokuz gün tatil yapılmış ve sektör rezervasyonlara yetişmekte zorlanmıştı. Milyonlarca çalışan vatandaşda kulağını yetkili makamlara vererek bir haber beklerken ilk kez Hazine ve

Maliye Bakanı Berat Albayrak 9 günlük tatile ilişkin konuştu.

Albayrak bayram için turizm sektörü ile vatandaşın beklentisini karşılayamadı.

9 GÜN ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “Bayram tatilinin uzamasına olumlu bakmıyorum” dedi. Kurban Bayramı yaklaşırken en merak edilen konulardan biri de bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağıydı.

Konu hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ilk açıklama geldi. Bakan Albayrak uzun bayram tatiline olumlu bakmadığını söyledi. Turizm sektörü bayram tatilinin uzatılmasını isterken sanayiciler 9 günlük tatilin fazla olduğunu belirtiyordu. Geçtiğimiz ramazan bayramında 9 gün tatil imkanı verilmişti.

Turizm sektörü bu işten çok memnun kalmış, şehir turizmi gelirinden yararlanamayan büyükşehirlerdeki esnaf yeterli düzeyde iş yapamamıştı.Uzun sürecek tatil planının henüz açıklanmamasının altında yatan en büyük neden başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin boşalması beraberinde ticaret hayatında da ciddi bir eksilmeye neden olabileceğini öngörüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir