Ali Tarakçı açıkladı sabaha Türkiye’de olacak

Gazeteci Ali Tarakçı, AKİT TV’de katıldığı Ters Kutuplar programında, FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yakalandığını ve yakın zamanda Türkiye’ye iade edileceğini iddia etti.Gazeteci Ali Tarakçı, AKİT TV’de katıldığı Ters Kutuplar programında, FETÖ lideri Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade edileceğini öne sürdü.
Ali Tarakçı, Fetullah Gülen’in ABD’de gözlem altına alındığını söyledi.

Tarakçı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü konuşmasının altından çıkarılması gereken anlamlar var. Bakarsanız görürsünüz. Fetullah Gülen kesin olarak yakalandı ve yarın Türkiye’ye getiriliyor. Sabah Türkiye’de olacak” dedi.

Ali Tarakçı kimdir, 1964 senesinde Sinop’ta dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Sefaköy-Küçükçekmece’de tamamladı. Lise mezuniyetinin ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Tarakçı, İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından birçok gazetede günlük olarak 25 sene boyunca makaleler yazdı ve yöneticilik yaptı. 1980 darbesinin ardından 4 Kasım 1980 gözaltına alındı. 46 gün gözaltında tutuldu ve ardından yaklaşık 1 sene tutuklu kaldı. 1 yıllık mahkumiyetinin ardından yargılandığı davadan beraat etti.

1996 senesinde “Sesli Düşünceler” adlı ilk kitabını yayımladı. Uzun süre kamuda görev yapan Ali Tarakçı, 2007 senesinde Gerçek TV kanalında “Sesli Düşünceler” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Aynı zamanda Karadeniz TV’de de bir dönem “Mercek Altında” ve “Sesli Düşünceler” adlı programları hazırladı ve sundu. Günümüzde Akit TV’de Cumartesi akşamları Tuna Öztunç ile birlikte “Çapraz Sorgu” isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir