Almanya’dan çağrı geldi Bolu’da harekete geçildi

Almanya’dan jandarma ihbar hattını arayan otomobil firması yetkilisinin, bir araçlarının bölgeden imdat sinyali gönderdiğini bildirmesi üzerine, Bolu Dağı mevkisinde arama kurtarma çalışması yürütülüyor. Bolu’da, Almanya’dan jandarma ihbar hattını arayan otomobil firması yetkilisinin, bir araçlarının bölgeden imdat sinyali gönderdiğini bildirmesi üzerine, jandarma ile Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince Bolu Dağı mevkinde arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, Almanya’dan, İl Jandarma Komutanlığı’nı arayan otomobil firması yetkilisi, bir araçlarının Bolu’dan imdat sinyali verdiğini bildirdi. Aracın bulunduğu alanın koordinatlarını jandarma ve AFAD ekiplerine veren otomobil firması yetkilisi, araçlarının bulunmasını talep etti. Bunun üzerine jandarma ve AFAD ekipleri, koordinatlar doğrultusunda Bolu Dağı Bölgesi At Yaylası mevkisinde arama kurtarma çalışması başlattı. BÖLGE DRONE İLE TARANIYOR Ekiplerin çalışma yürüttüğü ve kar kalınlığının 15-20 santimetre olduğu bölge, aynı zamanda drone ile taranıyor. Jandarma ve AFAD ekiplerinin bölgedeki arama kurtarma çalışması devam ediyor.

Alman otomobil devinin kullandığı Akıllı Acil Durum Çağrı sistemi en kötü olasılık kaçınılmaz hale geldiğinde, Akıllı Acil Durum Çağrısı otomatik olarak kullanıcısı için yardım istiyor. Böylelikle istenmeyen acil bir durumda sürücülere ve yolculara müdahale süresi kısalıyor. Kaza durumlarında anlık bildirimler yapan bu yenilik, daha hızlı müdahale imkanı ve kaza mahallini daha sağlıklı adresleme imkanı sunuyor. Bir hava yastığı açılırsa, Akıllı Acil Durum Çağrısı otomatik olarak, kullanıcının telefonundan ayrı bir telefon aracılığıyla BMW Çağrı Merkezi’ni aramaktadır. Bu telefon hem yurt içinde hem de yurt dışında kullanıcının cep telefonundan bağımsızdır. Ardından özel olarak eğitilmiş personel kullanıcı ile temasa geçerek, acil durum hizmetleri hakkında kullanıcın dilinde bilgi alışverişinde bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir