Almanya’dan Türkiye’ye yeni teklif

Türkiye yoluna emin adımlarla ilerlerken yolumuzu kesmek için Avrupa ülkeleri çeşitli f’itnelere başvurmaya başladı Almanya Ülkemize bakın ne teklif etti Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, S’uriye’nin kuzeyinde uluslararası kontrol edilen güvenli bölge oluşturulmasını” önerdi. S’uriye’deki durumun Avrupa ve Almanya’nın g’üvenlik çıkarlarını ciddi şekilde etkilediğini kaydeden Karrenbauer, bakın ne itiraflarında bulundu

AVRUPA VE ALMANYA ANCAK İZLEDİ

Alman Bakan samimi itiraflarda bulundu Ancak bugüne kadar Almanya ve Avrupa’nın durumu sadece “izleyici gibi seyrettiği” itirafında bulundu.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı ve Savunma Bakanı Karrenbauer, Alman Haber Ajansı DPA’ya yaptığı açıklamada, S’uriye’nin kuzeyinde “uluslararası kontrol edilen güvenli bölge oluşturulmasını” önerdiklerini belirtti. Karrenbauer, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in öneriye onay verdiğini ve Batılı müttefiklere bunu ilettiklerini ifade etti

NATO TOPLANTISINDA GÜNDEME GETİRECEĞİZ

Brüksel’de perşembe günü yapılanacak N’ATO Savunma Bakanları toplantısında öneriyi gündeme getirileceklerini ifade eden Karrenbauer, bu girişimin Avrupa için mantıklı olacağını dile getirdi.

Karrenbauer, “Bu çözümün neye benzeyeceği sorusunun cevabı, oradaki gerilimi azaltmak amacıyla Türkiye ve Rusya da dahil olmak üzere uluslararası olarak kontrol edilen bir güvenlik bölgesi oluşturmakta yatıyor. Burada mücadeleyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Amaçlardan bir diğeri de Birleşmiş Milletler kararını takiben yeni başlayan anayasal süreci devam ettirmek.” ifadesini kullandı. Bakan Karrenbauer, bu önerinin Federal Meclis (Bundestag) tarafından da kabul görmesi gerektiğini aktardı.

İZLEYİCİ GİBİ SEYRETTİK

S’uriye’deki durumun Avrupa ve Almanya’nın g’üvenlik çıkarlarını ciddi şekilde etkilediğini kaydeden Karrenbauer, ancak bugüne kadar Almanya ve Avrupa’nın durumu sadece “izleyici gibi seyrettiği” itirafında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir