Amasya’da ortaya çıkarıldı

Olay Amasya’da yaşandı. Kendini hacı hoca olarak tanıtan bu şahıs arası eşiyle bozuk olan kadınlara aranı kocanla yapacağım diyerek, c-nseI sa-Idırıda bulundu. AMASYA ‘da hastalıklarına çare aramak, bazı sıkıntılarından kurtulmak için kendisine başvuran kadınlara c-nsel sa-Idırıda bulunduğu ve d-Iandırıcılık yaptığı iddia edilen şüpheli yakalandı. Bazı hastalıklarına ve eşiyle arasında olan sıkıntılara çare arayan bir

kadın, yakınlarının tavsiyesiyle gitti.

O.İ’nin (75) c-nsel sa-Idırıda bulunduğu ve d-Iandırdığı iddiasıyla polise başvurdu.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Kadının şikayeti üzerine Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri harekete geçti.

Üfü-rükçülük yaptığı öne sürülen O.İ’nin evine düzenledikleri opera-syonda, muska yazımında kullanıldığı değerlendirilen safran maddesi ile çok sayıda yazılmış muska ele geçirdi.

Gözaltına alınan O.İ, emniyete getirildi.İmam hatiplikten uzun yıllar önce atıldığı öğrenilen O.İ’nin bu şekilde bazı kadınları d-Iandırdığı ve cin-sI s-Idırıda bulunduğu iddia edildi.

Bizlerde vatandaşlar olarak bu tür insanlara dikkat etmeliyiz. Bu konuda dini duygularımızı kullanarak suistimal edip bizleri kandıran bu tür karaktersiz insanlara karşı daha temkinli olmalıyız. Her hacı hocayım diyene güvenmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir