Ankara’yı sallayan Metin Temel Paşa kararı açıklandı

Kulislerde dolaşan bir bilgiye göre, kritik görevde bulunan askeri bir ismin, “üst makamlarla yaşadığı anlaşmazlık” nedeniyle görevden ayrılabileceği iddia ediliyordu. Süreçte son sözü söyleyecek Külliye’nin ise konuya nasıl baktığı henüz bilinmiyordu. Ancak, bu ismin sabah saatlerinde Ankara’ya geldiği ve Başkent’te sembolik, geçici bir göreve atanabileceği iddia ediliyordu. TSK’daki bu sıradışı durumun ilerleyen saatlerde netleşmesi beklenirken Külliye’den kararname haberi geldi.

General atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.

Tunceli’deki 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut Erzincan’daki 3. Ordu Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı general atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ortaya atılan İddiaların ardından AK Parti eski milletvekili Metin Külünk sosyal medya hesabından ”Temenni ederim ki ; 15 Temmuz’un yiğit adamı ve FIRAT KALKANI ve AFRİN’in kahramanı CHP’nin hedef tahtasına koyduğu Milletin Sevdiği Adam 2.Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel Paşa olmasın??” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir