Araç sahiplerini sevindiren gelişme İndirim miktarı belli oldu

Günlerdir petrol fiyatlarıyla ilgili rakamlar ortada dönüp duruyordu. En sonunda yapılacak indirim ile ilgili net bir rakam geldi. Araç sahipleri gelen bu indime sevinidi. Artık bir depo yakıt çok daha ucuza dolacak. Petrol fiyatlarında ki bu indirim gelişmesi toplu taşımalarda bir indirim olur mu sorusunu sorduruyor. Bir hafta içerisinde petrol fiyatlarında ki indirim bu şekilde bu miktara ulaştı  Petrol, dolar kuru ve uluslar arası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları düştü. Bu gelişme, depolara indirim olarak yansıyacak

. Pazartesi’yi salıya bağlayan gece, benzin ve motorinde 15-20 kuruş aralığında indirim bekleniyordu. Brent petrol, 54-55 dolar düzeyinde işlem görüyor. Brent, Eylül ayında 80 dolara kadar çıkmış,  100 doları görebileceği yönünde tahminler dile getirilmişti. ULUSLARARASI PİYASALARDA BENZİNİN TONU 40 DOLAR DÜŞTÜ Dolar kuru da ABD’nin Suriye’den çekileceğini açıklaması sonrasında gevşedi ve 5 TL 26 kuruştan işlem görüyor. Uluslararası piyasalarda da mazotun ton fiyatı 35 dolar, benzinin 40 dolar düştü.

Cuma günü benzin ve motorinde indirim beklentisi 15-22 kuruş aralığındaydı. Brent petrolün varil fiyatı haftayı 53 dolardan kapatmasının ardından benzin ve motorinde indirim beklentisi artarak 30 kuruşa dayandı. Benzin ve motorin fiyatlarında beklenen indirim daha da yüksek olacak. Benzin ve motorin fiyatlarına indirim geliyor. NTV’ye konuşan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu geceden itibaren pompa fiyatlarında benzin için 27,7 kuruş motorin için 28,6 kuruş indirim olacak” dedi. Petrol fiyatları ve döviz kurundaki düşüş akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir