Aşık Veysel’in torunu Akşener’den izin alıp AK Parti’den aday oldu

İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte 22 yıllık iş hayatına son veren ve siyasete giren Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’den istifa etmişti. İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte 22 yıllık iş hayatına son veren Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer, siyasete İYİ Parti ile girmişti.2018 Genel Seçimlerinde de İYİ Parti İzmir Milletvekili Adayı olan Özer, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den izin istediğini ve iş hayatına geri döneceğini açıklamıştı.Siyasi kariyerinde İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu üyesi ve Meral Akşener’in danışmanlığını yapan Özer, yaptığı bu paylaşımla siyaseti bıraktığını resmen duyurmuştu.

Siyaseti bıraktığını açıklayan Çiğdem Özer’de İYİ Parti’yi şoke eden bir haber geldi. Özer, AK Parti 2019 Yerel seçimler Çankaya Belediye Başkan adayı oldu. Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer İyi Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Özer’in açıklaması şöyle; ‘Hepimiz bu yurdun evlatlarıyız” anlayışıyla yola çıkan herkesin bu aziz vatana borcu vardır.! Parti Kurucusu daha sonra ise Genel Başkan Danışmanı, Genel İdare Kurulu Üyesi ve İzmir Milletveki Adayı olduğum İyi Parti’den istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’nin daveti üzerine ve uzun görüşmelerimiz neticesinde kadın hareketine inanarak yirmi iki yıllık profesyonel iş hayatımı bırakıp İyi Parti’ye katılmıştım, bugün ise gördüğüm lüzum üzerine partiden ayrılma kararı aldım.

Partiye geldiğim gibi gitmek istedim ve Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ederek kendisiyle helalleştim. Partinin kuruluşundan itibaren gerek Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı olması adına, gerekse seçimlerde İzmir’den milletvekili çıkarabilmek adına çok çalışarak mücadele ettim, bu süreçte pek çok deneyim edinme ve dost kazanma fırsatım oldu.Başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere, Parti Yönetimine, Parti Teşkilatı Üyelerine ve İzmir halkına desteklerinden dolayı teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Ülkemizin, kamu sektörü, özel sektör, sivil toplum kuruluşları olmak üzere hepimizin çaba göstermesine ihtiyacı var. Ben de daha iyi bir Türkiye yolundaki mücadeleme yılmadan devam edeceğimi ifade eder, saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir