Asker eşimizin başından geçti

Şırnak’ta 25 Nisan’da P-KKlı deröris-tlerin tuzakladığı el yapımı pa’tlayıcının infilak etmesi sonucu ş-hit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sadık Akın’ın eşi, dünyaya bir erkek çocuğu getirdi. Getirdiği çocuğuna verdiği isim ise görenlerin boğazını düğümledi.Meğerse şehidimiz eşine bir mektup yazarak ş-hid olursa evladına hangi isimi vermesi gerektiğini not olarak bırakmış. Eşi Şenay Akın 25 Nisan’da Şırnak’ta ş-hit olan kocasının vasiyetini açıkladı.

VASİYET BIRAKMIŞ

Allah çocuğuma uzun ömür versin. En azından ocağım kapanmadı. Kimse ocağımı söndüremedi. Vatan sağ olsun.” dedi.

Şırnak’ta 25 Nisan’da PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı p-tlayıcının inf-lak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sadık Akın’ın eşi Şenay Akın, dün, Manisa’daki özel bir hastanede erkek çocuk dünyaya getirdi. P-KKlı deröris-tlerin tuzakladığı el yapımı pa’tlayıcının infilak etmesi sonucu ş-hit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sadık Akın’ın eşine verdiği vasiyet yürekleri burktu.

Oğluna ş-hit eşinin ismini veren Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 aylık hamileyken eşinin ş-hit haberini aldığını söyledi. Eşinin, “Yaşarsam oğlumun adı Mustafa Kemal olacak, eğer bir gün ş-hit olursam ona benim ismimi verin” vasiyetinde bulunduğunu hatırlatan Akın, kocasının, ş-hit olmadan bir hafta önce ölümle ilgili konuşmalar yaptığını anlattı.

BENİ SUSTURMA, İÇİMDEN KONUŞMAK GELİYOR

Şenay Akın, ö-l-ümle ilgili konuşma yapınca kızdığı eşinin, “Beni susturma, içimden konuşmak geliyor.” dediğini aktardı.

“EN AZINDAN OCAĞIM KAPANMADI”

Çok sevdiği eşinin öldüğüne hala inanamadığını vurgulayan Şenay Akın, “Allah çocuğuma uzun ömür versin. En azından ocağım kapanmadı. Kimse ocağımı söndüremedi. Vatan sağ olsun.” diye konuştu.

Şırnak merkeze bağlı Soru Tepe mevkisinde 23 Nisan’da PKK’lı t-r-ristlerin önceden tuz-kladığı el yapımı p-tlayıcının inf-lak etmesi sonucu y-ralanan Jandarma Üstçavuş Sadık Akın, kaldırıldığı Şırnak Devlet Hastanesi’nde 2 gün sonra ş-hit olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir