Atatürkçülere çağrı Erdoğan’a oy verin

31 Mart seçimleri konusunda ‘Beka’ vurgusu yapan Haberturk yazarı Serdar Turgut, ABD’de Türkiye aleyhinde hazırlanan oyunlara dikkat çekti ve çağrıda bulundu: “Bu seçimden AK Parti güçlenerek çıkmadığı takdirde Türkiye’nin dış tehditlere karşı mücadele edebilmesi çok zorlaşacaktır.” Serdar Turgut’un dikkat çeken yazısı şöyle; Washington’da çalışıp ulusal güvenlik ve dış ilişkiler üzerine yazılar yazan bir gazetecinin ister genel olsun isterse de yerel her türlü seçime Türkiye’nin beka sorunu olarak yaklaşmaması imkansız.

Çünkü benim çalıştığım şehirde Türkiye’ye yönelik ne türlü karanlık oyunlar oynanmaya çalışıldığını, sadece Amerikan yönetiminin değil onun kurduğu global bağlantılar ile Türkiye’nin nasıl hedef haline getirilmeye çalışıldığını her gün her saat görüyor ve dinliyorum. Stratejik yalanları ayıklamaya dikkat ederek öğrendiklerimi sizlere düzenli aktarmaya çalışıyorum.

TEHLİKELİ OYUNLAR Türkiye’nin iç siyasetini Washington’u takip ettiğim kadar dikkatli takip etmiyorum ama şunu biliyorum, ülkemizin oynanmak istenen oyunlara, tehlikeli saldırı girişimlerine karşı sağlam durabilmesi için Türkiye’nin güçlü bir yönetime ihtiyacı her zamankinden büyük. Başkan Erdoğan çok haklı olarak Türkiye’nin beka sorunundan bahsediyor.

Muhalefet ve özellikle CHP bunu anlar gibi davranmıyor ve yerel seçimin bu sorunla ne alakası olduğunu sorguluyor.
Ülkemize düşmanca yaklaşanların ve türlü oyunlar oynamaya çalışanların istediği tek şeyin bu yaklaşan seçimde Ak Parti’nin zayıfladığını görmek olduğunu biliyorum. Çünkü bu olursa bunu Başkan Erdoğan’ın iktidarının zayıflama sürecinde olduğunu söyleyerek bunu da tehlikeli oyunlarının stratejik bir parçası haline getirme planı yapıyorlar.
Bu yüzden tarihimizin bu aşamasında Türkiye’nin gerçekten de bir beka sorunu vardır ve yaklaşan yerel seçim sadece bir belediye seçimi değil bu beka sorunu ile ilgili bir konudur. Başkan Erdoğan bunu vurgulamakta sonuna kadar haklıdır.

VATAN SEVGİSİ ORTAK PAYDASINDA BULUŞMAK Benim tipik bir Ak Parti seçmeni olduğum söylenemez ama bu ülkenin Atatürkçü kesimlerinin vatan sevgisi ortak zemininde Ak Parti’ye destek vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu destek verilirse Başkan Erdoğan liderliğinde Türkiye kendisi hakkında oynanan oyunları daha rahat bozabilir.

Her konuda anlaşmaktan, destekten bahsetmiyorum burada ama vatan söz konusu olunca onu sevme ortak paydasında çok rahat anlaşacağımızı biliyor ve hissediyorum. Bu seçimden Ak Parti güçlenerek çıkmadığı takdirde Türkiye’nin dış tehditlere karşı mücadele edebilmesi çok zorlaşacaktır. Türkiye’ye yönelik ulusal güvenlik tehditlerini takip etmekten nerdeyse yorgun düşmüş bir Amerikan politikası uzmanı yazar olarak benim bu seçimde desteğim kesin Ak Parti’den ve Başkan Erdoğan’ın bu seçimden daha güçlenmiş olarak çıkmasından yanadır. Bu gerçekten de Türkiye’nin bir beka sorunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir