Atatürk’e benzerliği olan Göksel Kaya’ya karşı tepkiler

Göksel Kaya. Hayatımıza Atatürk’e benzerliğe giren, ilk önceleri sempatiyle karşılanan şahıs son zamanlarda yaptığı sansasyonel hareketlerle sosyal medyada tepkiyle karşılanmaya başlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e halkın gösterdiği saygı ve sempatiyi yakışık almayan tavırlarla kullanan Göksel Kaya sosyal medyada yerden yere vuruldu

GÜNDEME OTUDU

Ardahan doğumlu elli beş yaşındaki Göksel Kaya “Atatürk’e benzeyen adam” olarak bir anda gündeme oturdu.

Atatürk’e benzeme hikayesi metro seyahatinde başladı. Yapımcı birinin dikkatinden kaçmayan Göksel Kaya’ya yapımcı: “Sana aşığım, yanlış anlama sana derken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e demek istemiştim. Ona çok benziyorsun. Al kartımı, yarın ofisimde görüşelim.” demiş. Ofis, görüşme, teklif derken birçok teklif alarak tanınır olmuş Göksel Kaya.

Zamanla her özel günde boy göstermeye başladıkça bu işin tadı kaçmış. Yavaş yavaş işin suyunu çıkarmış yapımcılar. Sosyal medya eskisi gibi benimseyememiş, aksine tepki koymaya başlamışlar.

Bunlarla yetinmeyen yapımcılar Youtube’de “140 Journos Göksel Kaya’nın Hayatından Kesitler” diye özel bir belgesel bile yayınladılar. Özellikle Hatay’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda zeybek oynamasından dolayı kendisine paşa diye hitap edenlere karşı gelmemesi ve Gazi Mustafa Kemal’in resmi üniformasıyla sokaklarda dolaşması sosyal medyada yayılınca bardağın son damlası taştı. Görüntülerin altına olumsuz ifadeler çığ gibi büyüdü.

En çok tepki çekmesinin nedeniyse artık Atatürk’e benzeyen biri gibi değil de bizzat Atatürk’müş gibi tavırlar sergilemesiymiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir