Avrupa’dan tatile gelen aile İslamiyet’i seçti

Yapılan birçok araştırmada dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak geçen Kuzey Baltık bölgesinde yer alan Norveç’in Fedrikstad şehrinde yaşayan Linda Wastrup Nyman (34) ile Frode Sigvartsen (31) çifti, çocukları Tuva (9), Mathies (9) ve Frida (6) ile tatil için Marmaris’e geldi. Şehir turu attıkları sırada Merkez Camisi’nin avlusuna girdiler. Avluda kulaklarına gelen sesten büyülendiklerini belirterek Caminin içine girmek isteyince karşılarında Müezzin Hamdullah Durdu’yu buldular. Cami içinde sadece 20 dakika kadar kalan aile kendinden geçerek dışarıya gözleri dolunca çıkıp yaşadıklarını aktardılar.

KUR’AN DİNLEYİNCE ÇOK ETKİLENDİLER

Gözyaşları içinde 20 dakika boyunca müezzini dinleyen aile, Hamdullah Durdu’dan İslamiyet’i anlatmasını istediler. Müslüman olmaya o anda karar verdiğini söyleyen Linda Wastrup Nyman, “O kadar güzel okuyordu ki kendimizi caminin içinde bulduk. Ailece oturarak 20 dakika boyunca sadece dinledik ve gözlerimizden yaşlar akmaya başladı. Dinledikçe üzerimden bir ağırlığın kalktığını hissettim. Adeta hafifledim ve huzur buldum. Kendimi gerçekten çok özgür hissettim. İslâm’ı tercih ettiğim için çok mutluyum.

Ailenin talebi üzerine İl Müftülüğü’ne gittiklerini anlatan Müftü Yardımcısı Hüseyin Küçük ise, “Marmaris’te tatil yapan aile, Merkez Camisi’ni ziyaret ettiği esnada Kur’ân sedasından etkilenerek İslâm dinini kabul etmeyi ve Müslüman olmayı istediklerini ifade ettiler. İslâm dinini seçtiklerini söyleyerek, şehadet kelimesini getirmek suretiyle Müslümanlığı kabul ettiler.” dedi. İhtida merasiminin ardından Linda Wastrup Nyman “Ayşe”, Frode Andre Sigvartsen “Ali”, Mathies “Ayhan”, Tuva ‘”Esma”, Frida ise “Elif” isimlerini aldı. Norveçli aileye, Müftü Yardımcısı Küçük tarafından mushaf hediye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir