Avucundaki yazının kaynağı çözülemedi

Yaşlı teyze bir rüya görür. Rüyasından sonra Umreye gider. Ayrıca gördüğü rüyadan itibaren Eskişehir’de Medine Camii’nin yapılmasını da sağladı. Gelelim olayımıza Umre’de bulunurken ikindi namazı kılar o sırada nefesinin bir anda kesildiğini ve akabinde Allah’ın kendisine öbür tarafı gösterdiğini söyledi Aynur Eken. Sözlerine ise devam etti:

Umre’deyim yaklaşık Kabe’yle aramda on metre var idi. Tavaf edip çıktım. İkindi namazını kılarken, sadece nefesimin gittiğini hissettim. ÖIdü demişler bana. Orada ne kadar kaldım, nasıl çıktım henüz bilmiyorum. Ama ben öbür tarafa gittim, Rabbim bana gösterdi. Orada çok güzel yerler gördüm, neyin ne olduğunu gördüm. Toprağın, mezarın altını bile gördüm. Orada bir şeyler gördükten sonra kalkayım derken sıçradım. ÖImemiş dediler. ÖImemiş diye yanımdaki arkadaşım ağlamış. Elimi yüzümü yıkadılar, kapıya da götürdüler.

Beni hastaneye götürdüler. Ben gittim geri geldim, Allah beni orada isteseydi bir hikmeti var götürmüştü. Ne kadar zamanda geri getirdi onu Rabbim biliyor. ‘Götürmeyin’ dedim, beni önce Türk hastanesine, sonra bizde makine yok, ilaç yok, belki kalp krizi olabilir diye Arapların hastanesine götürdüler. Orada 3-4 saat yattım. ‘Beni çıkarın’ dedim çıktım. Aynur Eken, ertesi gün yine ikindi vaktinde uzun boylu, elini ve yüzünü görmediği, başkalarının ise hiç fark etmediği birisinin yanına gelerek, elini öptüğünü söyledi.

Yanına gelen kişinin elini öptükten sonra, “Allah adını senin eline yazdı teyze” dediğini iddia eden Eken, sözlerine şöyle devam etti: “Ertesi gün ikindi vakti, aynı zamanda; böyle ince, uzun boylu, kapalı hiçbir yeri gözükmüyor biri geldi. Türkler ve yanımda birkaç kişi vardı onlar görmemiş. Geldi yanıma, önüme dikildi. ‘Hacı anne bu elini bir öpebilir miyim?’ dedi. Bende ‘Niye kızım?’ dedim. ‘Öpeyim de söylerim’ dedi. Elimi kaldırdı, öptü, kokladı, başına koydu, sonra aldı kalbine koydu.

‘Allah’ım, hamd-ı şükürler olsun, sübhanallah elhamdülillah. Sen sevdiğin kutsal kulunu götürdün. Eline adını yazdın. Ben de görevimi yerine getirdim’ dedi. Sonra, ‘teyze Allah adını senin eline yazdı. Buraya Allah yazdı. Bunu Allah’ın sevdiği kulları görsün. Sevmediği görmesin’ deyip oradan kayboldu.” Elinde beliren Allah yazısını gördükten sonra duygulanıp ağlamaya başladığını anlatan Eken, şöyle devam etti: “Ben, o gittikten sonra elime baktım Allah yazıyor. Gördüm, ağlamaya başladım. Tabii Araplar da gördü. Onlar da öpmek için sübhanallah diyerek hücum etti. Çiğneneceğim diye oradan arkadaşlarla ayrıldık başka bir kısma gittik.”

Güzide şehrimiz Eskişehir’de hayatını sürdüren “Türkiye’nin ilk kadın cami dernek başkanı” Aynur Eken, rüyasında gördüğü camiyi şehre kazandırdı- Eken: – “Camimizin kubbelerinde Medine’nin toprağı var. Çocukluğumdan beri hayır işleriyle uğraşıyorum, hayatım bunlarla geçti. Burası Allah’ın evi. Allah bana güç kuvvet verdi, Medine’nin şubesini buraya getirdim, çok mutluyum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir