Aylık 30 milyar geliri ve 40 dairesi var yaptığı iş ise..

İzmirde yaşayan biri herkesi şaşırtan bir olaya imza attı;75 yaşındaki Zinnur Çelik, israf edilen simirleri ekmekleri ve diğer unlu mamülleri topladığı ekmek ve benzeri ürünleri kurutup özenle öğüterek hayvanların yiyeceği yem haline getiriyor. Yemlerin bir kısmıyla sokak hayvanlarını besliyor bir bölümünü de satan Çelik, elde ettiği paraylada yoksul ailelere önemli yardımlarda bulunuyor.

Çelik, iş yerlerinden topladığı atık unlu mamulleri yeme dönüştürerek hem sokak hayvanlarını besliyor hem de satıp ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor. Çelik’in 40 evi 30 bin liraya yakın da geliri olduğu öğrenildi. Bayraklı ilçesindeki Osmangazi semtinde oturan ve çocukların “Zinnur Dede” diye hitap ettiği Çelik, açıklamada, Bayburt’tan 55 yıl önce göç ederekİzmir’e yerleştiğini, yaşının ilerlemesi nedeniyle müteahhitliği bırakıp emekli hayatı yaşamaya başladığını söyledi.

Günde yaklaşık 600 ekmek topladığını aktaran Çelik, şöyle konuştu: “Dükkan sahipleri ertesi güne kalan ürünleri benim için saklıyor, ben de her gün topluyorum. Allah razı olsun, onlar da duy TAM 40 EVİ VAR AMA ONUN UMRUNDA DEĞİL Zinnur Çelik, kira geliri edindiği 40’a yakın evinin olduğunu, zaman zaman çevresindeki insanların “neden ekmek topluyorsun?” yönündeki serzenişiyle karşılaştığını kaydederek, “Sırf Allah rızası için, ahirete yatırım için insanların bu işi yapmasını tavsiye ederim. Yapsınlar, güzel bir iş. Bu ömür geçici. Parayla bir işim yok. Dünyanın hiçbir zevkinde gözüm yok.” dedi. Ve halinden oldukça memnun görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir