babacan ekibi toplandı

Son dönemde ismi sık sık kurulacağı konuşulan yeni siyasi oluşum için geçen Ali Babacan, kulis ve nabız yoklama turlarına başladı.Ali Babacan, dün akşam saatlerinde İstanbul Levent’teki bir AVM’nin özel ofisler bölümünde, piyasa ve ekonomi dünyasından bazı gazeteci, ekonomist ve uluslararası yatırım uzmanları ile bir araya geldiği kapalı bir toplantı yaptı.Toplantıda, görüşleri dinleyen Babacan ekonomideki gelişmeleri de değerlendirdi.

Ali Babacan’ın yeni bir parti kurma çalışmaları daha önce de konuşuldu. İyi Parti ve CHP’den 20 Milletvekili’ne transfer teklif ettiği iddia edilmişti.Aynı zamanda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de görüşmeler yaptığı biliniyordu. Ancak daha sonra Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu’nun mutabakat sağlayamadığı ve Ahmet Davutoğlu’nun ayrı bir parti kurma çalışmasına başladığı iddia edildi.Bu gelişmelerden sonra Ali Babacan’ın Abdullah Gül ile hareket ederek ve Gül’ün desteğini alarak yeni parti kurma hazırılığında olduğu iddia edildi.

GİZLİ TOPLANTIDA KİMLER VARDI?

Dün gelen bilgiler Ali Babacan’ın Parti kurma çalışmaları için harekete geçtiği ve bunun için toplantılar yaptığı yönündeydi.Yeni Parti kurma çalışmaları için bir dizi toplantı yapacağı iddia edilen Ali Babacan’ın dün İstanbul’da bir AVM’de basına kapalı gizli bir toplantı gerçekleştirdiği öğrenildi.Toplantıya bazı gazetecilerin, ekonomi dünyasından isimlerin, uluslararası yatırım uzmanları ve Ali Babacan’a yakın isimlerin katıldığı ancak katılanların isimlerinin şimdilik açıklanmadığı bilgisi geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir