Babacan görüşmesi ortaya çıktı

Türkiye siyasi arenasında ‘yeni bir parti kurulacak’ iddiaları günden güne dillendirilmeye başladı. Bu doğrultuda Aydınlık yazarı İsmet Özçelik Ali Babacan’ın yeni parti için kararlı olduğunu ve Çukurambar’da bir pastanede Beşir Atalay’la görüştüğünü öne sürdü. Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün yeni bir parti için yola çıktıkları iddiaları vardı.

İddiaya göre Ali Babacan, Ankara’da partinin çalışmalarına başladı ve bu çerçevede AK Partili isimlerle biraraya gelmeye başladı. Bu isimlerden biri eskiden AK Parti’nin ağır toplarından biri olan Beşir Atalay oldu. Görüşme Ankara’da bir pastanede gerçekleşmiş. Kulis bilgileri Aydınlık yazarı İsmet Özçelik , köşe yazısında şöyle aktardı: AK Parti döneminin yıldızı parlayan semti: Çukurambar. Buradaki pastaneler ve lokantalar daha çok AK Partililerin uğrak yeri. P. … Pastanesi de bunlardan biri. 4 Mayıs Cumartesi günü ağır konukları varmış.

Ali Babacan ve Beşir Atalay. VİP odasında 2 saat kadar kalmışlar. Ali Babacan gemileri yakmış Onlardan biriyle görüştüm. İzlenimlerini sordum. “Ali Babacan çok kararlıydı. Gemileri yakmış gibiydi. Güçlü bir işaret aldığı anlaşılıyor. Ama Beşir Bey’i biraz tedirgin gördüm” dedi. En uygun zamanda yeni parti çıkacak Olay sonrası Gül-Babacan ekibine yakın isimlerle sohbet ettim. Yola çıkmışlar. Ama “yola devam” değil. “Yolumuza devam” havasındalar. Zamanlamayı sordum; “En uygun zaman” karşılığını verdiler. Gerekçelerini de beş maddede özetlediler: “Erdoğan zayıfladı. Parti zayıfladı. Bakanlar zayıf. Bürokrasi zayıf. Uluslararası konjonktür uygun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir