Babacan’dan Egemen Bağış Hamlesi

Ak partiden oy koparabilmek için harekete geçen önemli isimlerden biri olan Ali Babacan bu kez bakın hangi önemli isme teklif götürdü Yeni parti için temaslarını sürdüren Ali Babacan’ın eski bakanlardan Egemen Bağış’a da teklif götürdüğü iddia edildi. AK Parti’den istifa eden ve yeni parti kurma çalışmalarına devam eden Ali Babacan, temaslarını sürdürüyor. Yeni parti için birçok eski bakana teklif götürüldüğü ileri sürülürken yeni bir iddia ortaya atıldı.

ALİ BABACAN’DAN EGEMEN BAĞIŞA TEKLİF

Kulislerde konuşulan iddiaya göre, parti kuracak olan Ali Babacan’dan AK Partili eski AB Bakanı Egemen Bağış’a yeni oluşumda yer alması teklif edildi.

Bağış sıcak bakmıyor F’ETÖ tarafından hedef alındıktan sonra uzun süre hiçbir görevde yer almayan Bağış’ın, Babacan tarafından yapılan teklife sıcak bakmadığı öğrenildi.

Büyükelçi olarak atanacağı iddia edilmişti Son olarak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray,Egemen Bağış’ın Çekya’ya büyükelçi olarak atanacağını öne sürmüştü

EGEMEN BAĞIŞ HAKKINDA

23 Nisan 1970’te Bingöl’de doğdu. Aslen Siirt’lidir. Annesinin adı Güler’dir.Babası Abdullah Bağış, 1974–1979 yılları arasında Siirt Belediye Başkanlığı yapmıştır.Devlet Bakanı ve Başmüzakereci. 2002’de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütmüştür. Daha önce AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Bağış, Genel Başkan Yardımcısı olarak AK Parti’nin en yüksek yürütme organı olan Merkez Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir