Babacan’dan ilk adım

Abdullah Gül’ün ekibine yakınlığı ile bilinen Karar gazetesinde Yazar olan Ahmet Taş getiren bugünkü köşe yazısında çok uzun zamandır yeni bir kuracağı iddia edilen Eski Ekonomi bakanı Ali Baba can’la ilgili önemli bir bilgiyi köşesinde aktardı Taşgetiren çok önemli bilgiler verdi Babacan’ın ülke meseleleri üzerine dosyalar hazırladığını yazdı. ve bakın neler söyledi

İLK ADIMI ATTILAR

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, iki yeni parti kurulacağı yönündeki iddiaları köşesine taşıdı. Ahmet Taşgetiren, Karar’da “AK Parti bünyesinde iki hareketli alan” başlığıyla yayımlanan yazısında “İki hareket var Ak Parti bünyesinde. Biri Ahmet Davutoğlu merkezli, diğeri Ali Babacan. Ali Babacan biraz da Abdullah Gül ile alakalı. Her iki hareket henüz rüşeym halinde. Rüşeym, yani embriyon, tohum özü, oğulcuk. Hani ana kovandan ayrılıp yeni bir küme oluşturan yapı” ifadesini kullandı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 15 sayfalık bir eleştiri metni yayınladığını hatırlatan Taşgetiren, “Ali Babacan eksenli grup da ülke meseleleri üzerine dosyalar hazırlıyor. Hem mevcudun analiz edildiği hem gelecek perspektiflerini içeren dosyalar” dedi. Taşgetiren şöyle devam etti:

Bir yanda Abdullah Gül, Ali Babacan, Sadullah Ergin, Hüseyin Çelik, Nihat Ergün, Beşir Atalay var. Ekonomi, yargı, çözüm süreci vs’nin ana aktörleri. Bildiğim kadarıyla Abdullah Gül işin ön aktörü değil, olmak da istemiyor, ama katkıda bulunacak.

Ali Babacan eksenli grup da, ülke meseleleri üzerine dosyalar hazırlıyor

Ali Babacan’ın sonbahar gibi kamuoyunun önüne çıkacağını aktaran Taşgetiren ”Ali Babacan eksenli grup da, ülke meseleleri üzerine dosyalar hazırlıyor. Hem mevcudun analiz edildiği hem gelecek perspektiflerini içeren dosyalar” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir