Babacan’ın isstiffasına Ak Partiden ilk hamle

Ali Babacan, kurucularından olduğu Adalet ve Kalkınma Partisinden On Sekiz yıl sonra istifa etti. 14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan, AK Parti hükümetlerinde 13 yıl boyunca ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevlerini üstlenen Ali Babacan istifasını duyurduğu metinde yeni parti hazırlıklarına

ilişkin ilk resmi açıklamasını da kamuoyu ile paylaştı.

Dilekçesinde çok ağır eleştirilerde bulundu.

AK PARTİDEN İLK HAMLE

AK Parti’den istifa eden Ali Babacan’ın ismi AK Parti’nin internet sitesinde yer alan ‘Kurucu Üyeler’ arasından çıkartıldı. Babacan’ın biyografisi siteden silindi.

Ali Babacan’ın ismi AK Parti’nin internet sitesinde yer alan ‘Kurucu Üyeler’ arasından çıkarıldı. AK Parti’den bugün yaptığı açıklamayla istifa eden ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, partinin internet sitesindeki “Kurucu Üyeler” sayfasından çıkarıldı.

T24’ün haberine göre Babacan, 14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti’nin kurucuları arasında yer alıyordu. AK Parti’nin internet sitesi www.akparti.org.tr adresinde yer alan “Ak kadro” altındaki “Kurucu Üyeler” sayfasında Babacan’ın da biyografisi ile bilgileri yazıyordu. Kurucu üyeler Ali Aydın Dumanoğlu ile Ali İhsan Arslan arasında yer alan Babacan’ın bilgilerinin yer aldığı sayfa kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir