Bahçeli açıkladı Erdoğan aday göstermeyecek

MHP lideri Devlet Bahçeli basın dünyasının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.Cumhur ittifakında adaylar belirlendi mi? Özellikle ilçe adaylar ve meclis adaylarında ortak liste olacak mı? Bu önemli ve hayırlı bir ittifaktır. Yenikapı ruhunun devamıdır. 51 ilde herkes kendi adayıyla çıkacak, 30 büyükşehirde prensip anlaşması var. Cumhur ittifakı da yüzde 52’nin altına düşmemeli. Binali Yıldırım Cumhur ittifakının gelişmesinde yapıcı yaklaşımlarıyla dikkat çeken bir kişidir.

Büyükşehirlerde Adana, Mersin ve Manisa’da adaylarını ortaya koymuştur. 31 Mart akşamı için dileğim odur ki, Cumhur ittifakı lehine gelişsin. En çok oyu alan ittifak olsun.Çarşamba günü yaptığımız görüşmede: Sayın Cumhurbaşkanı Osmaniye’de aday göstermeyeceğini söyledi. Bende bu jestin karşısında Rize’den aday göstermem diye düşündüm. Karşılıklı jestlerimizin olacağını ifade etmiştik. Bu yönde yeni gelişmeler muhakkak olacaktır ve devamı gelecektir. Önemli olan Cumhur ittifakının ruhuna göre hareket etmektir.

Bütçe görüşmelerinde MHP kendi tasarrufunu ortaya koymuştur. 2018 yılında hükümetin uyguladığı ekonomik politikaları desteklediğimizi ortaya koymuştur. Türkiye’nin Esed rejimiyle görüşmesi taraftarı değilim. Bu Türkiye için büyük kayıp olur. Orada demokrasi yoluyla Esed’i Suriye’den kurtarması gerekir. Türkiye’nin bu çok yönlü politikası takdire değerdir. Türkiye şimdi Batı ve Doğu’yu şekillendirecek şekilde yürütülmesi çok önemlidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan İstanbul ya da Ankara’da Ortadoğu’nun geleceği için küresel güçler zirvesi yapmalıdır. Türkiye kabuğunu artık yırtmıştır. Dünya beşten büyüktür sözü doğru bir sözdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir