Bahçeli’den Binali Yıldırım’a Tavsiye..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli, Binali Yıldırım’ın olası adaylığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve dikkat çeken ifadeler kullandı.‘Binali Yıldırım aday olursa başımın üzerinde yeri vardır’ diyen Bahçeli, Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmesine de gerek olmadığını, seçildiği gün ayrılmış olacağını söyledi.1 NİSAN’A ÇOK GÜÇLÜ ŞEKİLDE UYANACAĞIZ 31 Mart yerel seçimlerinin ardından

Cumhur İttifakı’nın 1 Nisan’da çok güçlü bir şekilde uyanacağını ifade eden Bahçeli, Osmaniye’de jest beklentilerinin olmadığını AK Parti’nin de kendilerinin de aday çıkarabileceklerini ifade etti. FENERBAHÇE KÜME DÜŞMEZ Süper Lig’de kötü gidişata dur diyemeyen ve küme düşme potasına giren Fenerbahçe ile ilgili de açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, “Endişeye gerek yok, düşmez. Bunlar büyük takımlar” değerlendirmesini yaptı.

Binali Yıldırım kimdir  (d. 20 Aralık 1955; Refahiye, Erzincan), Türk siyasetçi ve mühendis, AK Parti’nin üçüncü genel başkanı, Türkiye’nin 27. ve son başbakanı ve 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı. Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı görevine Mayıs 2016’da başladı. Başbakanlık görevinden önce 2002–2013 ve 2015–2016 yılları arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görevlendirildi. Ayrıca 2014 ve 2015 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yaptı. Yıldırım, 2002 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti’nin İstanbul milletvekili seçilmeden önce 1994 ve 2000 yılları arasında İstanbul Deniz Otobüsleri’nde genel müdür olarak görev yaptı.

Abdullah Gül tarafından kurulan 58. ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 59. hükûmetlerde ulaştırma bakanlığına getirilerek Marmaray ve Yüksek Hızlı Tren gibi birçok projeyi yönetti. 2004’teki Pamukova tren kazası sonrasında ağır eleştirilere maruz kaldı. 2013’te hükûmetteki görevinden ayrılan Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den İzmir’de belediye başkan adayı olsa da seçilemedi. Partisinde uygulanan üç dönem kuralından dolayı Haziran 2015 genel seçimlerine katılamadı ancak Kasım 2015’teki genel seçimlerde kuralın esnetilmesiyle tekrar meclise girdi ve 64. Hükûmet’te tekrar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yer aldı. Ahmet Davutoğlu’nun istifası üzerine Mayıs 2016’da yapılan olağanüstü kongrede partisinin genel başkanı seçilerek 65. Hükûmeti’te başbakanlık görevine başladı. Başbakanlığının ilk aylarında ülkesinde bir darbe girişimi gerçekleşti.Ardından bu görevini tamamlayıp son başbakan olarak tarihe geçti.Şu an TBMM Başkanlığının yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir