Bakan rakamları bizzat açıkladı

Ülkemizde yaşayan Su’riyelilerin sayısını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beyfendi bizzat açıkladı. Basın açıklaması yapıp bir çok konuda bilgi aktaran sayın bakan merak edilenleri de yanıtladı.

Bildiğiniz üzere en çok merak edilenlerden birisi de ülkemizde kaç Su’riyeli’nin yaşadığıydı. Açıklama geldi hemde en üst düzeyden İçişleri Bakanı’ndan.

Edinilen bilgilere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu sene, 29 Temmuz itibarıyla düzensiz gö’çmen yakalamada 177 bin 654 rakamındayız.

Ve bu düzeyde 2017 yılını da geçtik. 300 bini de aşacağız, öyle görünüyor.” dedi. Süleyman Soylu, “Bugüne kadar çocuklar da dahil olmak üzere 92 bin 280 Su’riyeliye vatandaşlık verildi. Bunların 47 bini ergin, 45 bin 280’i çocuk.” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bakanlıkta bir araya geldi.

Dünyanın 21. yüzyılda çok ciddi bir gö’ç hareketliliğine sahne olduğunu belirten Soylu, gö’çün ana sebebini, ter’ör ve şi’ddet ortamının oluşturduğunu dile getirdi.

Bir gö’ç sağanağı ile karşı karşı olduklarını vurgulayan Süleyman Soylu, bu alanın is’tismar edilmesinin önüne geçebilmek adına hem iletişimi ve istişareyi arttırmaya hem de kamuoyunu, medya ve siyaseti olabildiğince doğru bilgilendirmeye çalıştıklarını belirtmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir