Bakan son başvuru tarihini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen cezaların iade edilme başlandığını açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, köprü geçiş ihlalleri için cezalarda iade sürecinin başladığını duyurdu. Bakan Albayrak’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde; ‘Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlattık. Vatandaşlarımızın iade için 28 Şubat 2019 tarihine kadar, kendilerine en yakın vergi dairesine başvurmaları yeterli olacaktır.

İade başvurusu nasıl olacak? Başvurular en yakın vergi dairesinden temin edilecek başvuru dilekçesi ile 28.02.2019 tarihine kadar yapılabilecek. 29.03.2018 tarihine kadar tamamlanacak. Başvuru dilekçeleri nasıl hazırlanacak? Vergi dairesine, bankalara veya PTT’ye yapılmış ödemeler için, motorlu taşıtlar vergisi yönünden bağlı bulunulan vergi dairesine hitaben, Karayolları Genel Müdürlüğü sanal POS’u üzerinden veya KGM posta eki hesabına yapılmış ödemeler için Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Verast ve Harçlar Vergi Dairesine hitaben hazırlanacaktır.

Daha önce TBMM Başkanı Binali Yıldırım bu konuda müjde vermiş vatandaşların yüreklerine su serpmişti. 6001 sayılı Karayolları kanunu’na geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz.” diyen Yıldırım, “Bu cezaların yazıldığı günden bu düzenlemenin Meclis’ten geçtiği güne kadar olan tüm cezaları affedilmesi birinci işimiz.” diye konuştu. Yıldırım, “Ceza ödemiş olanlar da mart sonuna kadar ödediği cezalar geri ödenecek.” ifadelerini kullanmıştı. Vatandaşlar belirtilen noktalarda 29 Mart’a kadar ilgili en yakın vergi dairesine başvurulması gerektiği duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir