Bakan Soylu Bizzat Açıkladı Binlerce Bekçi Alınacak

İş bekleyen gençlerimize müjdeyi İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu verdi: Bakan Süleyman Soylu, 8 bin 670 bekçinin atamalarının yapıldığını belirterek, Mart ayında da 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını dile getirdi.

Ankara’da davet üzerine gittiği Asayiş Su-çları ile Mücadele ve Değerlendirme Toplantısı’nda İçişleri Bakanımız Soylu, “Mart’ta alım yapılacak 8 bin bekçi alacağız tekrardan ilana çıkıyoruz, dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’daki bir otelde ‘Asayiş Suçları ile Mücadele ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Soylu, “2016 yılından itibaren toplam 9 bin 444 bekçinin göreve başladığını belirterek, “Öncekilerle beraber halihazırda 11 bin 382 bekçimiz görev başındadır.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu şu açıklamaları yaptı: 8.670 Bekçi alımlarını yaptık: “Halihazırda 8 bin 670 bekçimizin de atamaları yapıldı, eğitimleri önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanıp göreve başlayacaklar. 1620 arkadaşımızın da sağlık raporu ve güvenlik soruşturma süreçleri devam ediyor.

“MART AYINDA 8 BİN BEKÇİ ALIMI İÇİN İLANA ÇIKIYORUZ”: Mart’ta 8 bin bekçi için alım ilanına çıkıyoruz: Yani çok kısa bir sürede mevcut 11 bin 382 bekçimize yaklaşık 10 bin civarında arkadaşımız eklenmiş olacak. Ama bununla da yetinmiyoruz, Mart ayında 8 bin bekçi alımı içinde yeniden ilana çıkıyoruz.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılı bekçi alımını bekleyen adayları heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Bekçi alımlarının mart ayı başında yapılacağını ve 8 bin bekçi alınacağını açıkladı. 10 bin 500 olarak açıklanan bekçi alım sayısı neden düştü? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçilik kadrosu bekleyen binlerce kişiye müjdeyi verdi. Bakan Soylu, Mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını duyurdu.

Soylu’nun açıklamaları şöyle; “Bekçimiz bizim gecedeki gözümüzdür. Bundan taviz verip, geriye dönememiz mümkün değildir. Sayın cumhurbaşkanımız ben başımı yastığa koyduğumda bekçi duymak istiyorum diyerel vatandaşımızda başını yastığa koyduğunda bekçi düdüğü duymalı diyerek açıkça talimat verdiler. Bu noktada pırıl pırıl gençlerimizi aramıza aldık.2016 yılından bugüne kadar 9 bin 440 bekçimiz göreve başladı. Öncekilerle beraber hali hazırda 11 bin 382 bekçimiz görevinin başındadır.Yine hali hazırda 8 bin 670 bekçimizin de atamaları yapıldı.

Eğitimleri inşallah önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanıp göreve başlayacaklar. 1620 arkadaşımızın da sağlık raporu ve güvenlik soruşturması süreçleri devam etmektedir yani neredeyse rakam 10 bin 300’e varmıştır. 10 bin 300 arkadaşımız Allah nasip ederse bu ayın sonu itibari ile görevlerine Türkiye’nin bütün vilayetlerinde başlayacaktır. Ama bununlada yetinmiyoruz. İnşallah mart ayı başında 8 bin bekçi alımı içinde arkadaşlarımızla yapacağımız değerlendirme neticesinde bekçi alım ilanına çıkıyoruz.” ifadelerini kullandı.

BAKAN SOYLU’DAN BEKÇİ ADAYLARINI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATAN AÇIKLAMA: Resmi Gazete’de yayınlanan 10 bin bekçi kadrosuna İçişleri Bakanlığı da 500 kişilik kadro eklediğini açıklamış alımların 10 bin 500 olacağı belirtilmişti ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan son dakika açıklamasında Mart ayı başında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacağını söyledi. Peki bekçi alım sayısı neden düştü?

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine 1. dönem bekçi alımında 7 bin kadro için ilana çıkıldı. Başvurular 7 bin alım için alındı ancak yazılı sınav esnasında 7 binlik kadro 10 bin 200 civarına çıkarıldı ve 1. dönem alımında 76 İl geneline 10 bin 200 ‘den fazla bekçi alımı yapıldı. Sayının arttırıldığına dair resmi bir açıklama veya duyuru gelmedi ancak eğitime çağrılan aday sayısı 10 bin 257 oldu. 1. dönem bekçi alımında 7 bin kişilik kadro yerine 10 bin 257 kişi alınınca 2019 yılında alınacak 10 bin 500 kişilik kadro 8 bin kişiye düştü. KPSS CAFE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir