Bakan Soylu hakkında gereği düşünüldü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle mahkeme, Bakan Süleyman Soylu’ya ceza verdi.İçişleri Bakanı Soylu, Ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu hakkında ‘edepsiz, sahtekar, yalancı, şerefsiz ve alçak’ dediği için Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından para cezasına çarptırıldı.Mahkeme, Süleyman Soylu’yu kullandığı ifadelerden dolayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na manevi tazminat ödemeye hükmetti. Ödenecek miktar ise mahkemece belirlenerek hakim tarafından avukatlarına tebliğ edilerek duyuruldu.

Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun MAN Adası açıklamalarıyla ilgili “Bu iddiaları ispatlamazsa şerefsiz ve alçaktır” ifadelerini kullanmış. Bu gelişmenin ardından Kılıçdaroğlu’nun avukatı harekete geçmiş ve Süleyman Soylu hakkında 100 bin TL’lik tazminat davası açmıştı. Mahkeme kararını verdi ve Soylu’nun 10 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası’na para transferi yaptıklarına ilişkin iddiaları nedeniyle açılan üç davada bugüne kadar toplam 698 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi. Birinci davada 359 bin ödeyen Kılıçdaroğlu, Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesince bugün görülen davada, 21 Kasım 2017’de partisinin grup toplantısındaki iftiraları nedeniyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 150, Özdemir Bayraktar’a 60, Esra Albayrak ve Sümeyye Bayraktar’a 22’şer, Bilal Erdoğan’a 20, Ahmet Burak Erdoğan’a 16, Mustafa Erdoğan’a 15, Sadık Albayrak ve Ziya İlgen’e 14’er, Orhan Uzuner ve Osman Ketenci’ye de 13’er bin lira olmak üzere toplam 359 bin lira manevi tazminat cezasına çarptırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir